گردشگری برای همه
بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

جشنواره "قصه‌های ناگفته" در موزه عروسک و فرهنگ ایران

از 1396/6/23 لغایت 1396/6/23
مدت 1روز
اتمام یافته

ستایش صلح همراه با عروسک‌ها

هر قومی قصه‌ای دارد و قصه می‌تواند بهترین وسیله دفاع از صلح باشد. به‌خصوص اگر این قصه را عروسک‌هایی روایت کنند که نماینده اقوام گوناگون هستند. عروسک‌های موزه عروسک و فرهنگ ایران، هر کدام قصه‌‌ای از فرهنگ و هنر را روایت می‌کنند و برای دفاع از صلح، چه ‌چیز بهتر از نمادهای فرهنگی و هنری است!

امسال به مناسبت روز جهانی صلح، موزه عروسک و فرهنگ ایران، برنامه ویژه‌ای با تأکید بر صلح دارد و قرار است در کنار بازدید از عروسک‌هایی که نماد اقوام‌ و فرهنگ‌های ایرانی هستند، قصه‌گویی، نمایش سایه، چاپ پارچه، نمدمالی، گلیم‌بافی، پخت آش ابودردا، نقش حنا و گفتگو درباره فرهنگ‌ها و عروسک‌ها نیز برپا شوند. برگزاری کارگاه‌های ساخت عروسک قومی، چاپ پارچه، نمدمالی و نقش حنا نیز، از حواشی این برنامه فرهنگی خواهند بود؛ فعالیت زنانی با لباس‌های محلی و قومی در محوطه این موزه، به جذابیت آن خواهد افزود.

اگر دوست دارید روز جهانی صلح را میان عروسک‌های اقوام ایرانی بگذرانید و قصه‌هایشان را بشنوید، پنج‌شنبه بیست و سوم شهریور، از ساعت 10 الی 19، به موزه عروسک و فرهنگ ایران در شهر تهران بروید. شرکت در این برنامه، هزینه‌ای برابر با 10 هزار تومان دارد که می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین بپردازید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره 09360344672 تماس بگیرید و یا به سایت http://dollsmuseum.ir/ رجوع کنید.

آدرس موزه عروسک و فرهنگ ایران: متروی دروازه دولت، ابتدای خیابان سعدی شمالی، کوچه فیات، پلاک 2