بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

هفته فرهنگی شهرستان طرقبه شاندیز

هفته فرهنگی شهرستان طرقبه شاندیز

تاریخ برگزاری: از 1396/6/13 تا 1396/6/19 (به مدت 7روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره هفته فرهنگی شهرستان طرقبه شاندیز هفته‌ای برای طبیعت و فرهنگ

طرقبه‌ شاندیز از آن دست جاهایی است که اگر گذرتان به مشهد مقدس بیفتد، دلتان نمی‌آید آنجا را ندیده، از سفرتان برگردید؛ به‌خصوص که این شهر، نخستین منطقه بین‌المللی نمونه گردشگری ایران است.

هرچند که امروز، طرقبه شاندیز بیش از هر چیز به طبیعت زیبا، هوای خنک و تفرجگاه‌ها و رستوران‌هایش شناخته می‌شود، اما سابقه کهن تاریخی‌فرهنگی هم دارد؛ آرامگاه‌ها، مساجد، کاروانسراها، قلعه‌های قدیمی، آسیاب‌های آبی، سنگ‌نگاره‌ها، روستاهایی با معماری خاص و غیره، مکان‌هایی هستند که می‌توانید سراغشان را بگیرید و از آنها بازدید کنید. این سرزمین، بخش بزرگی از رونقش را مدیون روزگاری است که مسیر مشهدنیشابور از آن می‌گذشت.

نزدیکی طرقبه شاندیز به پایتخت معنوی ایران، به رشد و توسعه آن کمک زیادی کرده‌ است؛ مثلاً آنکه به مدد گردشگری فعال این شهرستان، بناهایی با معماری و کارکرد جدید به آن اضافه شده‌اند و یا برنامه‌ها و جشن‌های بسیاری در آن اجرا می‌شوند.

برگزاری هفته فرهنگی طرقبه شاندیز در اواسط شهریور نیز، در همین راستا اتفاق افتاده است. مجموعه‌های چالیدره، پدیده شاندیز، روستاهای دهبار و ازغد و زشک، امامزادگان یاسر و ناصر و پارک‌های شهر طرقبه‌ شاندیز، از مکان‌هایی هستند که این هفته فرهنگی را میزبانی خواهند کرد؛ قرار است همزمان با این هفته فرهنگی، روزهای فرهنگی دیگری نیز در روستاهای ازغد و دهبار این شهرستان برگزار شوند.

این برنامه، از سیزدهم تا نوزدهم شهریور برپا خواهد بود. اگر بخواهید در برنامه‌های فرهنگی طرقبه شاندیز حضور داشته باشید، می‌توانید در این 7 روز، در ساعت‌های معین در مکان‌های مشخص‌شده باشید؛ سیزدهم ساعت 16:30 پارک تشتریان طرقبه، چهاردهم ساعت 16:30 پارک بوستان طرقبه، ساعت 18 مزار شهدای گمنام و مجموعه چالیدره، پانزدهم ساعت 6:30 امامزاده‌های ناصر و یاسر (ع) و ساعت 16:30 پارک تمشک طرقبه، شانزدهم ساعت 9 روستای ازغد، هفدهم ساعت 18 مزار شهدای گمنام و 19:30 دهکده شاندیز، هجدهم ساعت 9 روستای دهبار و نوزدهم ساعت 9 روستای زرشک.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: