بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شب‌های فرهنگی رشت در برج میلاد

شب‌های فرهنگی رشت در برج میلاد

تاریخ برگزاری: از 1396/6/23 تا 1396/6/24 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره شب‌های فرهنگی رشت در برج میلاد آیین‌های گیلان در تهران

سومین شهر گردشگر و بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهر شمال ایران، تاریخ پرباری نیز دارد. رشت، این شهر سرسبز و جنگلی در تمام بزنگاه‌های تاریخ نقشی کلیدی داشته؛ خواه این بزنگاه انقلاب مشروطه باشد و یا قرار گرفتنش در مسیر راه ابریشم.

رشت را به طور کلی از آبادی‌های کهن ایران می‌دانند. به نظر علی‌اکبر دهخدا این شهر در سال 900 هجری ساخته شده‌، اما نام رشت در سال 372 هجری و در کتاب حدودالعالم نیز آمده‌است.

منابع همچنین می‌گویند پس از غلبه مسلمانان بر ایران و در سال شصت‌ویک هجری قمری بود که برای اولین‌بار نامی از رشت به میان آمد.

تاریخ رشت، چه آن‌زمان ‌که به پیش از اسلام و دوران ساسانیان می‌رسید و چه زمانی‌که حکمرانی آن را گیلان‌شاه می‌نامیدند، فرهنگ و آیین‌های متنوع و غنی‌ای داشت.

همین تنوع فرهنگ‌ها و آیین‌ها و پیشینه تاریخی رشت بوده که آن را روز به روز وسیع‌تر کرد و حالا آن را نگین استان گیلان می‌دانند.

شهر رشت سال‌هاست که ظرفیت‌های زیادی در حوزه گردشگری و بوم‌گردی صنایع دستی دارد.

برای ارزش نهادن به این شهر، داشته‌های آن همچون صنایع دستی و آیین و رسومش، برج میلاد در راستای جشنواره تابستانی سال 96، شب‌های فرهنگی رشت را روزهای پنجشنبه و جمعه، 23 و 24 شهریورماه، از ساعت 18 الی 23 برگزار می‌کند.

شب‌های فرهنگی شهرهای ایران از ابتدای تابستان در برج میلاد گردشگران و علاقمندان زیادی را جذب کرده و این شب‌ها را به شب‌هایی شاد و جذاب برای ساکنان تهران و یا دیگر شهرها تبدیل کرده‌است.

اگر این شب‌های فرهنگی را دنبال می‌کنید و به فرهنگ اقوام علاقه دارید می‌توانید در شب‌های ویژه رشت هم شرکت کنید و شاهد اتفاقاتی همچون اجرای شعر و موسبقی، بازی‌های سنتی و نمایشگاه عکس و صنایع دستی باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: