بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

بازارچه صنایع دستی و هنرهای تجسمی کاشمر

بازارچه صنایع دستی و هنرهای تجسمی کاشمر

تاریخ برگزاری: از 1396/6/21 تا 1396/6/30 (به مدت 10روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره بازارچه صنایع دستی و هنرهای تجسمی کاشمر نمایش هنر و خلاقیت مردمان خراسان رضوی

برپایی نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های صنایع دستی در روزهای آخر شهریور در ایران داغ است. هر گوشه و کنار نمایشی برای معرفی، فروش و در کنارش اجرای آیین‌ها و موسیقی سنتی برپاست. شهرستان کاشمر خراسان رضوی نیز از این قائده مستثنی نیست.

در روایات گفته می‌شود که این شهر را به بهمن پسر اسفندیار و نوه گشتاسب می‌دهند. گفته می‌شود کاشمر در ابتدا با نام اصلی ترشیز خوانده می‌شده که در کتب جغرافیای اسلامی ترشیش هم نوشته شده‌است. بر همین اساس کاشمر تاریخ غنی و در نتیجه فرهنگ، هنر و صنایع دستی متنوعی دارد که یادگاران دوران‌های مختلف تاریخی و فرهنگی این سرزمین است.

مسگری، نجاری، آهنگری، حصیربافی و به‌خصوص قالی‌بافی که نقش، طرح، رنگ و مرغوبیت قابل توجهی در استان خراسان رضوی دارد از جمله محصولات صنایع دستی کاشمر است.

برای شرکت در بازارچه صنایع دستی و هنرهای تجسمی کاشمر، شاید بد نباشید که بدانیم ده سال پیش این شهر به عنوان نخستین شهر خاورمیانه امتیاز لازم را برای عضویت در جامعه جهانی ایمن در کنفرانس این جامعه کسب کرد و ایمن‌ترین شهرستانخاورمیانه شد.

بنابراین اگر دوست دارید در یکی از ایمن‌ترین شهرهای ایران تولیدات هنری هم‌چون خراطی، مشبک، خوشنویسی، تارسازی، سوزن‌دوزی، تابلو فرش، نقاشی پشت شیشه و غیره را ببینید و لذت ببرید نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای تجسمی کاشمر را از دست ندهید.

به‌خصوص آن‌که شرکت در این نمایشگاه یا بازارچه می‌تواند از هنرمندان و اقتصاد این شهر حمایت کند.

برای شرکت در این رویداد فرهنگی و هنری، می‌توانید از 21 تا 30 شهریورماه در دو نوبت صبح و عصر در طبقه منفی یک مجتمع شهرداری کاشمر در خیابان امام خمینی(ره) حاضر باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: