بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

جشنواره صلح و زیور به مناسبت روز جهانی صلح

جشنواره صلح و زیور به مناسبت روز جهانی صلح

تاریخ برگزاری: از 1396/6/27 تا 1396/7/1 (به مدت 6روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره جشنواره صلح و زیور به مناسبت روز جهانی صلح نمایش زیورآلات به پاس صلح

صلح را می‌توان به هرشکلی درآورد؛ به شکل تابلوی نقاشی، مجسمه، شعر و داستان و تمام آن‌چه انسان‌ها می‌توانند بسازند؛ چراکه صلح معنای مشترکی در تمام جوامع انسانی است. تا حالا هم کم نبوده‌اند آثاری که مضمونشان صلح بوده باشد و انسانیت؛ همچون تابلوی معروف گرنیکا اثر پابلو پیکاسو که تابلویی ضد جنگ و برای صلح است یا نزدیک‌تر به ما، تابلوی در مسیر صلح محمود فرشچیان.

مفهوم مشترک صلح سبب شده تا هنرمندان ایرانی تشویق شوند آثار مختلفی را برایش طراحی کنند. روز جهانی صلح امسال نیز هنرمندان مختلف زیورآلاتی را که با صلح ارتباط پیدا می‌کنند در موزه آبگینه تهران به نمایش خواهند گذاشت تا بگویند هرکسی می‌تواند سفیری برای صلح باشد.

برگزارکنندگان نمایشگاه صلح و زیور درباره برگزاری چنین نمایشگاهی می‌گویند که دو سال پیش طراحان زیورآلات ایرانی برمبنای فکر و هنر زیورآلاتی همچون "زیور و معماری"، "زیور و تاریخ"، "زیورآلات یلدایی" و غیره را طراحی کردند و حالا نوبت به زیور و صلح رسیده‌است.

در نمایشگاه زیور و صلح، 300 اثر فاخر از 110 هنرمند وجود خواهند داشت که با نظر هیئت داوران برگزیده شده‌اند و در سه بخش طراحی دستی، طراحی رایانه‌ای و ساخت به نمایش در خواهند آمد.

ویژگی این نمایشگاه این است که محدودیتی برای استفاده از مواد اولیه ساخت زیورآلات در نظر نگرفته و جنس‌های مختلفی همچون چوب، سنگ، چرم، نقره و مواد دیگر در آن وجود دارند. تلفیق المان‌های سنتی ایرانی و المان‌های صلح حرف جدیدی خواهد بود که این نمایشگاه می‌زند.

اگر از علاقمندان به زیورآلاتی با طراحی‌ها خلاقانه، نوین و البته معنادار هستید، به مناسبت هفته جهانی صلح، از 27 شهریورماه تا اول مهرماه از ساعت 9 صبح الی 18 به سراغ موزه آبگینه واقع در خیابان سی‌تیر شهر تهران بروید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: