بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

برنامه دوشاب روستای کُرُم

برنامه دوشاب روستای کُرُم

تاریخ برگزاری: از 1396/6/31 تا 1396/6/31 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره برنامه دوشاب روستای کُرُم دوشاب‌گیری در آخرین روز تابستان

در 36 کیلومتر شهربابک استان کرمان، روستایی به نام کُرُم وجود دارد که دلیل نام‌نهادن آن به کُرُم، درختان رز زیاد و انگور فراوان در این روستا است که باعث شده‌اند کارگاه‌های دوشاب‌سازی در آن به اشتغال بسیاری از مردمانش کمک کنند.
کُرُم قدمت زیادی هم دارد و حمام صخره‌ای، نقاشی‌های کهن غار اِشکَف‌دُنگی و دیگر آثار تارخی چندین هزارساله در آن، گواهی بر این قدمت هستند.
از تاریخ این روستای کهن هم که بگذریم، جنگل کُرُم، هم طبیعتی با ریشه‌های تاریخی زیاد   و هم از جنگل‌های مشهور و بکی است که درختان ارچن و بنهِ آن، این روستا را به زیبایی‌های بکر شهربابک یا کرمان تبدیل کرده‌اند.
با همه این اوصاف تجربه بودن در گردش در این روستا می‌تواند تجربه لذت‌بخشی باشد، خصوصا آنکه قرار است در آخرین روز تابستان در این روستا برنامه دوشاب‌گیری نیز برگزار شود.
دوشاب به معنای دوشیدن آب انگور و یا همان شیره انگور، مراسم ویژه‌ای با جزییاتی تاریخی دارد که تماشای آن‌ها به آشنایی با روش‌های سنتی تهیه مواد غذایی در ایران کمک می‌کند.
همچنین در حاشیه این مراسم بازی‌های بومی محلی نیز اجرا خواهند شد. برپایی غرفه‌های صنایع دستی منطقه نیز بخش دیگری از این برنامه گردشگری است.
اگر در سفر به کرمان به سر می‌برید و یا ساکن بخشی از این استان هستید، جمعه، 31 شهریور در برنامه دوشاب روستای کُرُم، آن‌هم در آب و هوایی کوهستانی و در کنار درختان جنگلی و چشمه‌های جاری، شرکت کنید. ساعت شروع این برنامه 8:30 صبح خواهد بود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: