بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

ویژه‌برنامه پری زنگنه

ویژه‌برنامه پری زنگنه

تاریخ برگزاری: از 1396/7/3 تا 1396/7/3 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره ویژه‌برنامه پری زنگنه قصه پری ایران

پری زنگنه، با نام اصلی پری‌رخ شاه‌یلانی، در 1318 متولد شد. خیلی زود آموزش‌های لازم موسیقی و آواز کلاسیک را در سنین پایین و از افراد به‌نامی ماننداستاد نصرالله زرین‌پنجه در ردیف آوازهای ایرانی آموخت. پس از آن به خارج از ایران رفت  و ادامه آموزش‌هایش را در آن‌جا دید. پری شاه‌یلانی وقتی نامِ خانوادگی‌اش تغییر کرد که با حسین زنگنه، صاحب شرکت ایرتاکسی ازدواج کرد.

سال 1350 اما حادثه رانندگی منجر به نابینایی پری آواز ایرانی شد. او اما خود را نباخت و بعد از مدتی توانست بار دیگر فعالیت‌هایش را ادامه دهد.

آشنایی زنگنه با موسیقی محلی ایران از مواردی است که او را به یکی از چهره‌های مهم این نوع موسیقی تبدیل کرده‌است. بازسازی ترانه‌های بومی و محلی ایران، آن‌هم به‌صورت علمی و به سبک کلاسیک از کارهای قابل اشاره اوست.

فصلنامه گیل‌گمش به‌پاس فعالیت‌های این بانوی هنر قرار است روز سوم مهر برنامه‌ای فرهنگی-علمی را به او اختصاص دهد.

ویژه‌برنامه قصه پری ایران با حضور خود پری زنگنه در محل فصلنامه گیل‌گمش، همراه‌با امضا و فروش آثار او برگزار خواهد شد. در کنار این برنامه‌ها، اجرای نقالی توسط اردوان ظاهری بیرگانی و مهرانگیز قلاوند، که اولین و تنها زوج نقال و شاهنامه‌خوان ایران هستند نیز برگزار خواهد شد که از جذابیت‌های این برنامه  خواهد بود.

اگر شرکت در این برنامه جزو علاقمندی‌هایتان است، می‌توانید دوشنبه سوم مهر، از ساعت 17 تا 19 در محل فصلنامه گیلگمش به آدرسِ خیابان ستارخان، خیابان شادمان(شادمهر)، کوچه سلامتی و پلاک 16 حضور داشته باشید.

برای شرکت در این برنامه البته باید با شماره ۶۶۰۰۹۲۱۲ تماس بگیرید و ثبت‌نام کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: