بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان ؛ خاطره یک سرزمین

نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان ؛ خاطره یک سرزمین

تاریخ برگزاری: از 1396/7/25 تا 1396/10/27 (به مدت 93روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره نمایشگاه مشترک ایران و ارمنستان ؛ خاطره یک سرزمین

ایران و ارمنستان از یکدیگر غریبه نیستند. این دو کشور و فرهنگ هم ریشه‌های مشترک آریایی دارند و هم تاریخی که در بسیاری جاها به یکدیگر گره خورده است. مردم این دو کشور نیز از این آشنایی بی‌نصیب نبوده‌اند، آن‌ها سالیان زیادی در مرزهای مشترک با هم زندگی کرده و برای هم جنگیده‌اند. از این‌رو، بیراه نیست اگر بخواهیم بر فرهنگ مشترک این دو کشور تاکید کنیم.

اولین‌بار سال 1394، و البته با تاخیر بسیار، بود که آثاری از ارمنستان در ایران به نمایش درآمد. سه مجسمه تاریخی "پنه‌لوپه" و یک مجسمه پنه‌لوپه ایرانی در این سال در موزه ملی به مدت سه ماه در معرض نمایش بود.

حال بار دیگر با توجه به اشتراکات فرهنگی این دو کشور، یا بهتر آن‌که بگوییم این دو فرهنگ، و همچنین امضای تفاهم‌نامه اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور، قرار است نمایشگاهی با عنوان "خاطره یک سرزمین" برگزار شود. در این نمایشگاه یافته‌های به‌دست آمده از کاوش‌های باستان‌شناسی با موضوعیت فرهنگ مشترک اورواتویی به نمایش گذاشته شود.

این نمایشگاه که ساعت 16 روز 25 مهرماه در گالری موزه دوران اسلامی موزه ملی ایران افتتاح خواهد شد، 103 اثر از موزه ملی ارمنستان را تا 27 دی، در معرض دید علاقمندان خواهد گذاشت؛ این آثار از هزاره چهارم پیش از میلاد تا سده یکم پیش از میلاد را در بر می گیرد.

اگر تاریخ ایران و ارمنستان، فرهنگ‌های مشترک ایرانی و شاید هم موزه‌گردی از علایقتان است، نمایشگاه "خاطره یک سرزمین" را در روزهای سرد پاییز و زمستان از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: