بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سالروز تاسیس موزه برادران امیدوار

سالروز تاسیس موزه برادران امیدوار

تاریخ برگزاری: از 1396/7/16 تا 1396/7/16 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

درباره سالروز تاسیس موزه برادران امیدوار مراسمی برای برادران جهانگرد

عیسی و عبدالله به ترتیب در سال‌های 1308 و 1310 خورشیدی، در محله دروازه دولاب تهران چشم به دنیا گشودند. بسیار جوان بودند که شروع به یک سفر شگفت‌انگیز کردند؛ سفری که خیلی زود آن‌ها را به معروف‌ترین جهان‌گردان ایرانی تبدیل کرد.

1333 سال آغاز سفر این دو نفر بود؛ سفری ده‌ساله به قصد دیدن جهان، آن‌هم با یک موتورسیکلت انگلیسی. در ابتدای سفر این دو نفر 90 دلار بیش‌تر نداشتند، اما به‌تدریج، با برگزاری نمایشگاه و سخنرانی در کشورهای مختلف دنیا هزینه‌های سفر ماجراجویانه‌اشان را در آوردند.

مجموعه‌‌ای از این ماجراجویی‌ها امروز یکی از بهترین موزه‌های ایران است؛ موزه‌ای با نام "برادران امیدوار" که در کاخ سعدآباد تهران برپاست و بازدیدکننده‌هایش را هربار با شگفتی‌های این سفر، آن‌هم، درست در سال‌هایی که سفر در ایران تنها در قشر خاصی از مردم انجام می‌شد، روبر می‌کند.

16 مهر هرسال سالگرد تاسیس این موزه در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد است و امسال به همین‌منظور ویژه‌برنامه‌ای با عنوان موزه و توسعه گردشگری برگزار می‌شود تا هم سالروز افتتاح این موزه باشد و هم تجلیلی از برداران امیدوار.

در این مراسم قرار است علاوه بر تجلیل از این دو برادر، گزارشی از گروه‌های جهان‌گرد ایرانی داده و ویدئوهایی از سفرهای آن‌ها به نمایش گذاشته شود. همچنین آیین چاووشی‌خوانی به بهانه بازگشت این جهان‌گردان برای حفظ و ترویج این آیین برگزار خواهد شد.

اگر از علاقمندان به سفر، آن‌هم در قالب جهان‌گردی هستید این مراسم را از دست ندهید و راس ساعت 10 صبح خودتان را به کاخ-موزه سعدآباد برسانید تا در کنار برخی از مسئولان، عیسی امیدوار، موتورسواران گروه Iranian Motorcycle Traveler، شاهین تیوای سادات حسینی از جهانگردان ایرانی و گروه طبیعت‌گردی ماجراجو سالروز موزه برادران امیدوار را شاهد باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: