بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

رونمایی از منتخب تمبرهای استاد محسن مقدم

رونمایی از منتخب تمبرهای استاد محسن مقدم

تاریخ برگزاری: از 1396/7/17 تا 1396/8/30 (به مدت 44روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: تهران، خیابان امام خميني، بعداز خیابان شیخ هادی، جنب بانک ملت، پلاک 251

درباره رونمایی از منتخب تمبرهای استاد محسن مقدم نمایش ثمره یک عمر زندگی استاد

تمبرهای منتخب استاد محسن مقدم در موزه-خانه مقدم به نمایش گذاشته می‌شود تا پنجره کوچکی را به گنجینه آثار بی‌نظیر او برای هنردوستان ایران باز کرده باشد.

محسن مقدم فرزند محمدتقی‌خان احتساب‌الملک در اواخر دوره قاجار در 1279 در خانواده‌ای ثروتمند به‌ دنیا آمد و پس از فراز و فرودهای بسیار و تحصیل در اروپا به ایران بازگشت تا یکی از بهترین مجموعه‌ها را برای ایرانی‌ها به جا بگذارد.

مجموعه او از علایق کودکی‌اش منفک نبود. محسن مقدم از کودکی علاقه به جمع‌آوری تمبر، صدف، چپق و قلیان و هر وسیله قدیمی دیگری داشت این مشغله فکری در نهایت منجر شد تا او یکی از بهترین و گران‌ترین کلکسیون‌های جهان را در تهران گرد هم بیاورد.

او در این راه تنها نبود و همسرش را در کنارش داشت. این دو با تلاش و تحمل سخنی‌های فراوان تا آن‌جا که می‌شد در سال‌های حیاتشان مجموعه خانه-موزه مقدم را پربار کردند. محسن مقدم حتی بخش زیادی از آثار خود را از خارج ایران خریداری می‌کرد و به ایران باز می‌گرداند.

سال 1351 بود که محسن مقدم به همراه همسرش تصمیم گرفتند تا خانه‌ پدری را به دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران وقف کنند.

خانه-موزه مقدم جدای از مجموعه‌ای ارزشمندی که دارد، خود نیز به تنهایی از ارزش‌های معماری و هنری بالایی برخوردار است. این خانه که در دوره قاجار خانه‌ای مجلل به حساب می‌آمده، از فضای همگون معماری‌ خاصی برخوردار است و با 2117 متر مربع سه فضای حیاط بیرونی، اندرونی و سرایداری  دارد.

با این توصیف‌ها، بازدید از نمایشگاه "رونمایی از منتخب تمبرهای استان محسن مقدم"  می‌تواند هم فال باشد و هم تماشا. این نمایشگاه که همزمان با روز پست افتتاح شد، شامل بیش از 600 تمبر ایرانی و خارجی است که برای اولین‌بار به نمایش عموم درمی‌آید که تقسیم می‌شوند به 115 تمبر ایرانی مربوط به دوره قاجار و 475 تمبر از آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا.

برای شرکت در این نمایشگاه 17 مهر تا 30 آبان و از ساعت 9 صبح تا 16 بعدازظهر می‌توانید در خانه-موزه مقدم حضور داشته باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: