بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

رویداد بزرگ انارانه در روستاهای اورامانات

رویداد بزرگ انارانه در روستاهای اورامانات

تاریخ برگزاری: از 1396/8/5 تا 1396/8/13 (به مدت 9روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: ایران، استان کردستان، شهر اورامانات، روستاهای ساتیاری، هیجیج، داریان، نسمه، خانقاه، شرکان، باینگان و دودان

درباره رویداد بزرگ انارانه در روستاهای اورامانات جشن شکرگزاری انار در شهر یاقوت‌ها

آخر مهر است و اورامانات باشکوه و دوست داشتنی آماده برگزاری بزرگ‌ترین رویداد انارانه‌اش به پاس برداشت انار می‌شود. پنجشنبه 5 آبان  روز افتتاح این رویداد است که پس از آن به مدت 7 روز روستاهای اورامانات رویداد انارانه را برگزار خواهند کرد.

اورامانات شهری از توابع سروآباد کردستان، در 65 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مریوان و 170کیلومتری سنندج است. این شهر ویژکی‌های شهری پلکانی، در سراشیبی و کوهستانی را دارد که علاوه بر زیبایی‌های منحصر به فردش یکی از اولین و بزرگترین تولیدکننده‌های انار در ایران نیز هست.

مردم اورامانات و روستای آن، هرسال به سختی از خاک کوهستانی این منطقه انواع انارها را به کِشت و برداشت می‌رسانند و با تبدیل بخشی از آن به رب انار، آب انار، سس انار و سرکه انار محصولات این میوه را ماندگارتر نیز می‌کنند.

از همین روست که بیراه نیست اگر اورامان را شهر یاقوت‌های به هم پیوسته بدانیم؛ یاقوت‌هایی که هر سال راهی برای معیشت مردمان آن است.

هر سال در این منطقه 250 هکتار زمین به زیر کشت می‌رود و صدها تُن انار تولید می‌شود. به همین دلیل اگر ایران با تولید سالانه 800 هزار تن انار رتبه نخست را در دنیا به خود داده، این نتیجه تلاش‌های شبانه‌روزی باغداران اورامانات است.

رویداد بزرگ انارانه اورامانات از 5 تا 13 آبان به ترتیب در روستای ساتیاری، هیجیج و داریان، نسمه، خانقاه، شرکان، باینگان و دودان، دودان و باینگان و داریان برگزار می‌شود. اگر از علاقمندان به جشن‌های محلی، جشنواره‌های غذا و به‌خصوص طبیعت منحصر به فرد اورامان کردستان و روستاهای آن هستید، این رویداد را از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: