بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

اصفهان شناسی از نگاهی دیگر

اصفهان شناسی از نگاهی دیگر

تاریخ برگزاری: از 1396/8/3 تا 1396/8/3 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان اصفهان، اصفهان، خیابان طالقانی، حد فاصل خیابان خواجه پطروس و خیابان وحید، جنب کوچه 31، خانه آفرینش صفوی

درباره اصفهان شناسی از نگاهی دیگر دومین نشست برای شناخت بهتر از پایتخت هنر و فرهنگ

ایران‌پلنر | خانه صفوی اصفهان دومین نشست را درباره تاریخ شهر اصفهان برگزار می‌کند تا به زیبایی، هنر و خلاقیت‌های انسانی این شهر بیش‌تر پی ببریم.

 

تاریخِ اصفهان را نمی‌توان محدود به دوره‌ای تاریخی کرد، اصفهان سابقه‌ای دارد به قدمت تاریخ. شروع آبادانی و تمدن در این شهر را به زمانی مربوط می‌دانند که مردمانی به سرزمین ایران کوچ کردند. بعد از اسلام این شهر نیز به سلطه اعراب درآمد و در زمان منصور خلیفه عباسی بود که به آن توجه ویژه شد و برای عمران و آبادانی آن کوشش شد. پس از او نیز اصفهان همواره در مرکز توجه بود. مرداویج زیاری بعد از تصرف اصفهان برای آن جشن سده‌ای باشکوه و مثال‌زدنی برگزار کرد.

دانسته‌ها درباره تاریخ اصفهان را به همین‌جا ختم می‌کنیم و شما را دعوت می‌کنیم تا در نشست تخصصی اصفهان‌شناسی شرکت کنید. این نشست اصفهان را از جنبه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، هنری، جغرافیایی و غیره مورد واکاوی قرار خواهد داد.

در این نشست که سومین نشست از سلسله نشست‌هاست، سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی با نگاه به شهرسازی و معماری  به اصفهان‌شناسی می‌پردازد.

اگر می‌خواهید شرکت در این نشست را در لیست یکی از برنامه‌هایتان قرار دهید، چهارشنبه 3 آبان‌ماه از ساعت 6 تا 7 ونیم عصر در خانه آفرینش صفوی که در خیابان خاقانی، حدفاصل خواجه پطروس و وحید و جنب کوچه 31 قرار دارد حضور داشته باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: