بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نمایشگاه باغ وحش شیشه‌ای

نمایشگاه باغ وحش شیشه‌ای

تاریخ برگزاری: از 1396/8/10 تا 1396/8/30 (به مدت 21روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: تهران، خیابان شهید باهنر(نیاوران)، میدان شهید باهنر (نیاوران) ، مجموعه تاریخی-فرهنگی نیاوران

درباره نمایشگاه باغ وحش شیشه‌ای حیواناتی به جنس کریستال

ایران پلنر | کاخ اختصاصی نیاوران نمایشگاهی از مجسمه‌های کریستالی خود با اشکال حیوانات را برپا می‌کند.

هرچند که نام این نمایشگاه باغ وحش شیشه‌ای است، اما کتاب داستان، فیلمنامه و فیلم سینمایی باغ وحش شیشه‌ای معروف ارتباطی با اشیاء کریستالی نداشته‌اند. با این حال اشیاء و به خصوص مجسمه‌های کریستالی طرفدران زیادی دارد. این مجسمه‌ها به دلیل ظرافت و شفافیت و ارزشی که دارند از جمله اشیاء تزیینی هستند که در سال‌های اخیر در ایران نیز دنبال‌کننده‌های پروپاقرصی دارند. به همین دلیل برگزاری نمایشگاهی برای آن خالی از لطف نیست.

پیش از این اشیاء کریستالی در تهران به نمایش گذاشته شده بود که حالا کاخ نیاوران 41 قطعه مجسمه کریستالی را که ساخت کارخانه‌هایِ باراکا و داوم در فرانسه هستند را تا پایان آبان‌ماه به نمایش می‌گذارد.

کارخانه دوام فرانسه از 1878 میلادی در شهر نانسی این کشور شروع به فعالیت کرد و به دلیل احیای هنر خمیر شیشه‌ای و زنده‌کردن صنعت ریخته‌گری شیشه مصر باستان به شهرت رسید و در 1900 نیز جایزه مدال بزرگ را برد. کارخانه باکارا در فرانسه نیز به‌عنوان کارخانه‌ای با تولیدات لوکس و سلطنتی از 1764 میلادی شروع به فعالیت کرد و محصولات زیادی به سفارش خانواده‌های سلطنتی سراسر دنیا می‌ساخت.

بازدید از این نمایشگاه که جذابیت‌های زیادی دارد، تا آخر آبان‌ماه، هر روز –جز ایام سوگواری- از ساعت 8 صبح تا 16 در کاخ اختصاصی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار می‌شود. پس اگر از علاقمندان به تماشای مجسمه‌های کریستالی حیوانات هستید این نمایشگاه را از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: