بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

 نمایشگاه پوستر با موضوع شاهنامه فردوسی

نمایشگاه پوستر با موضوع شاهنامه فردوسی

تاریخ برگزاری: از 1396/8/20 تا 1396/9/4 (به مدت 15روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، پارک هنرمندان ایران، تماشاخانه ایرانشهر، کافه گالری ایرانشهر

درباره نمایشگاه پوستر با موضوع شاهنامه فردوسی طرحی برای حماسه

نمایشگاه گروهی پوستر با مضمون شاهنامه درنتیجه 8 سال تلاش، در کافه گالری ایرانشهر برگزار می‌شود. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

حکیم ابوالقاسم فردوسی  شاهکاری ادبی را سال‌ها پیش در قالب 60 هزار بیت سرود تا از حماسه‌ها، اسطوره‌ها، دلیرمردی‌ها و تاریخ ایران بگوید. ابیات او امروز یکی از برجسته‌ترین حماسه‌های ادبی در جهان هستند و البته نتیجه بیش از 30 سال رنج و دردی که فردوسی تحمل کرد تا درباره تاریخ و فرهنگ کشورش –ازپیشدادیان تا ساسانیان، از دوره کیومرث تا دوره فریدون و از پهلوانان- سخن‌سرایی کند.

اما امروز از شاهنامه او چه مانده است؟ پر بیراه نیست بگوییم شاهنامه فردوسی آن‌طور که باید و شاید، به مردم کشورش شناسانده نشده است. این در حالی است که در کشورهای دیگر، حماسه‌ها؛ مثلا حماسه ایلیاد و ادیسه هومر توانسته‌ با شکل‌های زمانه خود تطبیق پیدا کند.

شاهنامه فردوسی در حالی مغفول مانده که هرسال، به هر مناسبت و در روزی که روز فردوسی نامیده شده، این حماسه را هویتی برای ایران می‌خوانیم.

با همه این بی‌مهری‌ها، چندسالی است که هنرمندان و ادیبانی تلاششان را برای شناساندن هرچه بیش‌تر شاهنامه به ثمر نشانده‌اند. نمایشگاه پوستری با موضوع شاهنامه فردوسی یکی از همین تلاش‌هاست که قرار است در پاییز میهمان تهرانی‌ها باشد، نمایشگاهی که نتیجه 8 سال مطالعه، گردآوری و تلاش هنرمندان طراح پوستر است تا راهنمایی برای طراحی از مضامین و شخصیت‌های اسطوره‌ای ایران باشد.

در این نمایشگاه آثاری از مرتضی ممیز، قباد شیوا، ابراهیم حقیقی، داریوش مختاری، کورش پارسانژاد، بیژن صیقوری، میثم نامدار، بیژن جناب، حسن فوزی و حمیدرضا وصاف به نمایش در خواهد آمد.

اگر از علاقمندان به هنر مدرن پوستر از سویی و علاقمند به تصویرسازی از شخصیت‌ها و روایت‌های کلاسیک ادبی ایران هستید این نمایشگاه را از دست ندهید.

نمایشگاه پوستر شاهنامه فردوسی، با حمایت‌های ایرج‌میرزا علیخانی و لادن رضایی،  شنبه 20 آبان از ساعت 18 الی 21 افتتاح می‌شود و از آن تاریخ به بعد تا 4 آذرماه از ساعت 10 تا 22 برپاست. برای بازدید از این نمایشگاه به نشانی خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، پارک هنرمندان ایران، تماشاخانه ایرانشهر، طبقه بالا و کافه گالری ایرانشهر بروید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: