بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نشست تخصصی اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار

نشست تخصصی اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار

تاریخ برگزاری: از 1396/8/22 تا 1396/8/22 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: تهران، خیابان شهید باهنر، خیابان شهید آقایی، مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه، سالن ارس

درباره نشست تخصصی اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار

اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار عنوان نشستی تخصصی است که در مرکز آموزش و پژوهش‌های وزارت اموز خارجه برگزار می‌شود. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

یکی از اهداف برنامه حافظه جهانی یونسکو این است که میراث مستند جهانی که به همه بشریت تعلق دارد باید به‌طور دائمی و بدون مانع در دسترس همه باشد. کمیته حافظه جهانی در ایران نیز از همین رو، به پیشنهاد مرکز اسناد وزارت امور خارجه پرونده ثبت منتخبی در حدود 400 نقشه تاریخی مربوط به دوره قاجار را، پس از ثبت در فهرست ملی برای ثبت حافظه جهانی یونسکو ارسال کرد.

این نقشه‌ها در فهرست حافظه جهانی سازمان یونسکو ثبت شدند و گواهی ثبت آن به مرکز اسناد وزارت امور خارجه اعطا شد. پس از این بود که به دلیل اهمیت این نقشه‌ها، پیشنهاد تهیه و انتشار اطلسی سه زبانه که گزیده‌ای از نقشه‌های دوره قاجار باشد، با حمایت ایکاس، تصویب شد.

اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار نام کتابی است به کوشش آقایان مرتضی دامن‌پاک جامی، بهزاد خاکپور، فرهاد تهرانی و سعید زاهدی، که با همین اهداف تدوین شده و در 1395 توسط وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی منتشر شد.

نشست تخصصی "اطلس نقشه‌های منتخب دوره قاجار" با ارائه مرتضی دامن‌پاک جامی، دکتر مهدی مدیری، دکتر غلامرضا سحاب، دکتر محمدباقر وثوقی و مهندس رضا شیرازیان 22 آبان 96 ساعت 9:30 تا 12 در تهران، خیابان شهید باهنر، خیابان شهید آقایی، مرکز آموزش و پژوهش های وزارت امور خارجه، سالن ارس برگزار می‌گردد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: