بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نشست باغ ایرانی

نشست باغ ایرانی

تاریخ برگزاری: از 1396/8/24 تا 1396/8/24 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان اصفهان، اصفهان، خیابان باغ گلدسته و کتابخانه مرکزی

درباره نشست باغ ایرانی شگفتی‌های باغ‌های ایرانی را بیشتر بشناسیم

نشست هفتم باغ ایرانی

در سلسله نشست‌های باغِ ایران اصفهان، نشست هفتم برگزار می‌شود تا بار دیگر ابعاد باغ ایرانی بررسی شود. با ایران پلنر همراه شوید.

 

بسیاری از پژوهشگران می‌گویند پاسارگاد کهن‌ترین باغ ایرانی است. آن‌ها می‌گویند پاسارگاد به دستور شخصی کوروش کبیر ساخته شده‌ و او بوده که هندسه باغ ایرانی را از ابتدا پایه گذاشته است.  شاهان بعد از کوروش نیز به همین روالِ باغ سازی ادامه داده‌اند.

پس از دوره هخامنشیان، این الگوی باغ ایرانی ادامه پیدا کرد و به اشکانیان و ساسانیان رسید. وجود باغ ایرانی در دوره ساسانیان را می‌توان در نقش‌برجسته‌های آن دوره جستجو کرد.

تیمور نیز پادشاه دیگر ایرانی بود که باغ ایرانی را در دستور ساخت قرار داد، هرچند باغی از این دوره باقی نمانده است.

پس از این‌ها به دوره صفویان می‌رسیم؛ دورانی که باغ‌سازی رونق زیادی گرفت و در اکثر شهرهای ایران باغ‌های ایرانی ساخته شد. در دوره قاجاریه نیز باغ‌سازی ادامه داشت و در تهران توسعه یافت؛ هرچند که بیش‌تر باغ‌های ایرانی تهران به درباریان اختصاص داشت.

 

هفتمین نشست باغ ایرانی از سوی سازمان فرهنگی تفریحی اصفهان و با همکاری موزه حمام علی‌آقا برگزار می‌شود و محوریت آن "بررسی سبک معماری باغ‌های ایرانی و سبک‌وسیاق الهام‌گرفتن آن‌ها از معماری سنتی و بومی ایرانی" است.

اگر از علاقمندان به شناخت بیشتر معماری باغ ایرانی هستید، این نشست را از دست ندهید و 24 آبان 96 از ساعت 16 تا 18 به آدرس اصفهان، خیابان باغ گلدسته و کتابخانه مرکزی بروید و سخنرانی کارشناسان را درباره این سازه شگفت معماری ایرانی که نقش مهمی در گردشگری ایران دارد، بشنوید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: