بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نمایش

نمایش "تهمینه" در باغ-موزه قصر

تاریخ برگزاری: از 1396/9/1 تا 1396/9/10 (به مدت 10روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: درخیابان شریعتی، خیابان پلیس، میدان پلیس، باغ موزه قصر

درباره نمایش "تهمینه" در باغ-موزه قصر تهمینه در گود زورخانه

زورخانه باغ موزه قصر در روزهای آغاز آذرماه میزبان نقالانی است که داستانِ تهمینه را با آیینی سنتی روایت خواهند کرد.  با ایرانپلنر همراه باشید.

 

داستان‌های شاهنامه فردوسی می‌توانند بارها و بارها با لحن و زبان و ادبیات متفاوتی تکرار شوند و هربار حرف تازه‌ای داشته باشند. چه این داستان، داستان مرگ سهراب باشد و چه داستان تهمینه.

تهمینه، یکی از شخصیت‌های زن داستان‌های حکیم ابوالقاسم فردوسی به عنوان مادر سهراب و همسر رستم تا به حال کم‌تر مورد توجه قرار گرفته و ناگفته نماند که دیگر داستان‌های شاهنامه نیز آنطور که باید روایت نشده‌اند. از همین روست که طراحی و اجرای نمایشی به نامِ تهمینه لازم دیده می‌شد.

بهاره‌ جهاندونست با نگاهی نو به سراغ داستان تهمینه رفته تا آن را از دریچه نقالی بازگو کند. این نمایش با تکیه بر طومار مرشد ترابی و سهراب‌کشی بهرام بیضایی ساخته شده است و ویژگی‌هایی همچون نقالی، موسیقی ایرانی، حرکات ورزش‌های باستانی و... را به همراه دارد. هدف از این شکلِ روایت فهم بهتر مخاطب از داستان بوده است.

عوامل نمایش درباره آن نوشته‌اند: : نوشدارو نرسید. سهراب کشته شد. بیرون گود پهلوانی، تهمینه سوگوار است یا رستم؟

نمایش «تهمینه» به کارگردانی بهاره جهاندوست در گود زورخانه باغ موزه قصر به نمایش در می‌آید.

عوامل این نمایش را‌ بهاره جهاندوست، ویانا پرویزیان، آوا فیاضی، ترنم جاهد و ستاره علیزادگان تشکیل می‌دهند و محمدرضا معجونی مرشد زورخانه؛ فهیمه عظیمی موسیقی، طاها آزادی حرکات ورزش باستانی را بر عهده دارند.

این نمایش که جذابیت‌های لازم را خواهد داشت، مجالِ خوبی برای آشنایی علاقمندان با هنر نمایش، نقالی، موسیقی و ورزش پهلوانی است.

اگر تمایل به شرکت در این رویداد را دارید بدانید که روزهای یکم تا سوم و روزهای هشتم تا دهم آذرماه، نمایش تهمینه در زورخانه باغ موزه قصر –درخیابان شریعتی، خیابان پلیس، میدان پلیس و باغ موزه قصر برپاست.

هزینه این نمایش 25000 هزار تومان است که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیش‌تر با شماره‌های 02188435330 – 02188423400 تماس بگیرید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: