بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

اولین دور مسابقات جهانی هنرهای رزمی سوارکاری

اولین دور مسابقات جهانی هنرهای رزمی سوارکاری

تاریخ برگزاری: از 1396/9/2 تا 1396/9/3 (به مدت 2روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان یزد، شهرستان مهریز، منطقه پیست طبیعی سریزد

درباره اولین دور مسابقات جهانی هنرهای رزمی سوارکاری احیای هنرهای رزمی

اولین‌دور از مسابقات جهانی هنرهای رزمی سوارکاری در شهرستان مهریز استان یزد و ارگ سریزد برگزار می‌شود. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

هنرهای رزمی ایرانی در تاریخ کهن ایران نقش مهمی داشته‌اند و می‌توان گفت همین هنرها بودند که سالیان سال از مرزهای ایران محافظت کردند و آن را گسترش دادند. برخی تحقیقات می‌گویند ایران قدیمی‌ترین تاریخچه را در هنرهای رزمی سواره دارد .حالا این هنرها می‌توانند به روش‌های مختلفی احیا شوند که یکی از آن‌ها مسابقات جهانی‌ای هستند که در روزهای آغازین آذرماه در یزد برگزار خواهند شد.

مسابقات جهانی هنرهای رزمی سوارکاری با پیکارهایی در بخش‌های کاباک و پرتاب نیزه در یک روز برگزار می‌شود که در انتها یه سوارکار برتر انتخاب خواهند شد. ویژگی بارز این مسابقات این است که سوارکاران لباس‌های ویژه سنتی به تن خواهند کرد و سوار بر اسب اهدافمورد نظرشان را مورد هدف قرار خواهند داد.

این مسابقه با حضور 12 تیم خارجی که بیشتر از کشورهای اروپایی خواهند بود، زیر نظر فدراسیون جهانی و با همکاری فدراسیون ایران و دستگاه های اجرایی استان یزد و شهرستان مهریز برگزار می‌شود.

استان یزد 300 باشگاه سوارکاری و بیش از 6 هزار راس اسب اصیل عرب دارد و مسئولان آن معتقدند که با توجه به امکانات سریزد می‌توان مسابقاتی اینچنینی را به نحو احسنت برگزار کرد؛ کما اینکه امکانات این منطقه از نظر جهانی نیز تایید شده بوده که برگزاری مسابقات جهانی در آ ن در حال وقوع است.

این رویداد از دوم تا چهارم آذرماه یست طبیعی سریزد مهریز استان یزد برگزار می‌شود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: