بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

هفته فرهنگی هرمز در تهران

هفته فرهنگی هرمز در تهران

تاریخ برگزاری: از 1396/9/11 تا 1396/9/16 (به مدت 6روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: شهر تهران، خیابان انقلاب، خیابان فلسطین، گالری باران

درباره هفته فرهنگی هرمز در تهران به رنگِ شن‌های سرخ

هفته فرهنگی هرمز آذرماه در گالری باران تهران با برنامه‌های متنوع آموزشی، تفریحی و گردشگری برگزار می‌شود. با ایران‌پلنر همراه باشید.

 

نام هرمز را شاید بیش از هرچیز در پیوند با قلعه پرتغالی‌ها باشد که می‌شناسیم. بنای شگفت‌انگیزی که هرسال مردم زیادی را جذبِ این جزیره می‌کند. شن‌های رنگیِ هرمز نیز شاید جاذبه دیگری باشد که یادش بیفتیم؛ جاذبه‌ای که باعث شده تا صفتِ سرخ را کنار این جزیره بنشانیم. اما از این‌ها گذشته هرمز فرهنگ و تاریخش فراموش‌نشدنی است؛ مثلا همین‌که نامِ آن، تداعی‌گر نام مقدس خداوند در ایران باستان است و یا این‌که پوشش زنان این منطقه با نامِ گلابتون‌دوزی ریشه در باورهای عمیق و کهن دارد.

هرمز شاید در چندسال اخیر باشد که بیش‌تر مورد توجه قرار گرفته، این فرهنگ و طبیعت ثروتمند سال‌هاست آنطور که باید شناخته نشده است.

 هفته فرهنگی هرمز که دهه اول آذرماه 96 برگزار می‌شود تلاش می‌کند تا هرمز را بیش از پیش به مردم بشناساند. از همین رو از 11 تا 16 این ماه، گالری باران میزبان علاقمندان درنمایش‌آیینی موسیقیایی، قصه‌گویی دریانوردان، کارگاه‌ها، نمایشگاه صنایع دستی، سخنرانی، نمایشگاه غذا و لباس‌ محلی و غیره خواهد بود.

11 آذرماه، ساعت 19 شروعِ افتتاحیه این هفته فرهنگی است و ساعت 16:30 روز 16 آذر اختتامیه این رویداد برگزار می‌شود. در تمام روزهای برگزاری این رویداد می‌توانید از 11 صبح تا 11 شب در آن شرکت کنید.

اگر شرکت در این هفته فرهنگی که در دو قالب علمی و فرهنگی برپا خواشد شد، از علاقمندی‌های شماست، با کسب اطلاعات بیش‌تر از گالری باران این رویداد را از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: