بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سمینار گردشگری عشایر

سمینار گردشگری عشایر

تاریخ برگزاری: از 1396/9/19 تا 1396/9/19 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان فارس، شیراز، بلوار دانشگاه، دانشگاه شیراز، دانشکده علوم اجتماعی، اقتصاد و مدیریت شماره 3، سالن کنفرانس

درباره سمینار گردشگری عشایر

سمینار گردشگری عشایر با محورهای مختلفی درباره گردشگری و راهنمای گردشگری عشایر در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

 

عشایر ایران قرن‌هاست که در ایران زندگی می‌کنند. آن‌ها سالیانِ دور سبک‌زندگی‌ای براساس حرکت را انتخاب کردند؛ از نقطه‌ای به نقطه‌ دیگر در دل طبیعت می‍رفتند و در همین حرکت سرما و گرما و تمام رفتارهای طبیعت را پیش‌بینی و با آن سازگاری می‌کردند. دلایل اولیه متفاوتی را برای انتخاب این سبک از زندگی توسط برخی از مردم نام می‌برند، مثلا شرایط حاکمیت، معیشت، مسائل جغرافیایی و بوم‌شناختی و غیره. این سبک از زندگی به هر دلیل که به وجود آمده امروز یکی از مهم‌ترین و ارزشمندترین سبک‌های زندگی است که نشانی از تاریخ و فرهنگ ایرانی دارد.

تا کنون درباره عشایر سخن‌های زیادی گفته شده‌، تصاویر زیادی از آن‌ها گرفته شده و فیلم‌های بسیاری نیز درباره زندگی مردمان عشایر ساخته شده‌است. پرداختن به گردشگری عشایر اما دریچه تازه‌ای به زندگی این مردم است.

 

سمینار گردشگری عشایر از همین‌روست که در شیراز؛ استانی با تعداد نسبتا زیاد مردمان عشایر، برگزار خواهد شد. این سمینار محورهایی مانند آشنایی با گونه گردشگری عشایر، چگونه راهنمای عشایر بشویم؟، نحوه برگزاری تورهای عشایر، وظایف راهنمای تور و نحوه ارتباط با جامعه محل و معرفی ظرفیت‌های تور عشایر در استان فارس را دارد که با حضور بهمن مردانلو –راهنمای تورهای عشایر و اکوتوریسم- برگزار می‌شود.

اگر از علاقمندان به این رویداد علی-فرهنگی هستید یک‌شنبه 19 آذرماه از ساعت 15:30 الی 18 در سالن کنفرانسِ ساختمان مدیریت، اقتصاد و علوم اجتماعی شماره 3 دانشگاه شیراز حضور داشته باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: