بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نشستِ

نشستِ "کافه؛ مقصد گردشگری شهری"

تاریخ برگزاری: از 1396/9/21 تا 1396/9/21 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان شریعتی، مطهری شرقی (شهدای نیروی انتظامی)، باغ موزه قصر، مرکز همایش های لقانطه، سالن فرخی یزدی

درباره نشستِ "کافه؛ مقصد گردشگری شهری" نشستِ "کافه؛ مقصد گردشگری شهری"

نشستِ "کافه؛ مقصد گردشگری شهری" 21 آذرماه در باغ موزه قصر تهران برگزار می‌شود.

کافه در دو دهه اخیر در ایران رشد زیادی کرده‌است، با این‌حال ریشه‌های کافه را باید پیش از این‌ها جستجو کرد. پیش از کافه، قهوه‌خانه‌ها در ایران به وجود آمدند که اولین آن‌ها بنا بر نوشته سفرنامه‌نویسان در اصفهان تاسیس شد. پژوهشگران تاریخ اولین قهوه‌خانه را به دوره صفوی برمی‌گردانند که در آن‌ها قهوه و قلیان سرو می‌شد. با این‌حال در دوره قاجار بود که قهوه‌خانه‌ها رشد زیادی پیدا کردند. پس از این کافه‌ها نیز جای خود را در فضاهای شهری باز کردند؛ کافه‌ها دیگر مکانی برای رفت‌وآمد افرادی با تفکر سنتی نبودند که پیش از هرچیز پذیرای دنیای مدرن و جوانان بودند. در دهه 30 و 40 و دوره پهلوی بود که کافه‌هایی همچون کافه نادری پا به خیابان‌ها گذاشتند و از آن زمان تا کنون به عنوان یکی از فضاهای گردشگری استفاده شدند.

ستاد گردشگری شهرداری تهران در سلسله نشست‌های تهران‌شناسی با عنوانِ "تهران را از نو بشناسیم" نشست سی‌وچهارم را درباره "کافه؛ مقصد گردشگری شهری" برگزار می‌کند. حمید شاهین پور؛ پژوهشگر و مدیر کافه لقانطه در این نشست حضور دارد.

اگر از علاقمندان به شناخت این فضا، تاریخچه آن و تاثیر آن در گردشگری شهری هستید این رویداد را که سه‌شنبه 21 آذرماه از ساعت 15 الی 17 برگزار می‌شود از دست ندهید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: