بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نشستِ

نشستِ "گردشگری چینی؛ جاذبه‌ها و دافعه‌ها"

تاریخ برگزاری: از 1396/9/21 تا 1396/9/21 (به مدت 1روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان شریعتی، باغ موزه قصر

درباره نشستِ "گردشگری چینی؛ جاذبه‌ها و دافعه‌ها" چینی‌ها را بهتر بشناسیم

در سمینار هفتگی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران، این هفته نشستی با عنوانِ "گردشگری چینی جاذبه‌ها و دافعه‌ها" برگزار می‌شود.

گردشگران چینی چندین‌سال است که به ایران سفر می‌کنند، این در حالی است که به گفته متخصصان حوزه گردشگری تعداد راهنمایان چینی‌زبانی که در ایران هستند به ده نفر نیز نمی‌رسد. خلاء در این زمینه باعث شده تا متخصصان به این فکر بیفتند که افرادی در ایران تربیت شوند که آداب و رسوم برخورد با چینی‌ها را بلد باشند، کلاس‌های تربین تورگردان در ایران تشکیل شود و کارگاه‌های آموزشی و آشپزی چینی به راه بیفتد.

آزاده باقری –کارشناس ارشد آموزش زبان چینی و پژوهشگر مطالعات چین- در این نشست قرار است درباره گردشگران چینی صحبت کند. او پیش از این در بخشی از صحبت‌هایش درباره چینی‌ها گفته بود: "چینی‌ها به دلیل اندیشه فلسفی که دارند، طبیعت محور هستند برخلاف ما که خدامحور هستیم. تشابه ما با آنها در سنتی بودن است ولی بزرگترین تفاوتمان در این است که چینی‌ها به طور اخلاقی واقع‌بین هستند ولی ایرانی‌ها انسان‌های متوقعی هستند. ما فردگرا هستیم ولی چینی‌ها به صورت جمعی کار می‌کند و هر دو ملت‌های محافظه‌کاری هستیم. اگر می‌خواهیم با چینی‌ها وارد فضای کار و تجارت شویم، هیچ‌وقت نباید این فردگرایی را به رخ بکشانیم. زبان یک پنجم مردم دنیا چینی است چون زبان قدرت اقتصاد دنیا و دومین زبان زنده دنیاست؛ به همین دلیل بسیار مهم است".

اگر از علاقمندان به این سمینارها و موضوعِ گردشگران چینی هستید، 21 آذرماه، از ساعت 18 الی 20، در این نشست که در باغ موزه قصر تهران برگزار می‌شود حضور داشته باشید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: