بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نمایشگاه کارت‌پستال‌های سال نو

نمایشگاه کارت‌پستال‌های سال نو

تاریخ برگزاری: از 1396/10/4 تا 1396/11/4 (به مدت 31روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان تهران، شهر تهران، خیابان امام خمینی، موزه خانه حسن مقدم

درباره نمایشگاه کارت‌پستال‌های سال نو نگاهی نوستالژیک به کارت پستال‌های حسن مقدم

نمایشگاه کارت‌پستال‌های سال نو میلادی در موزه خانه محسن مقدم با مجموعه‌ای از کلکسیون شخصی او برگزار می‌شود.

موزه خانه استاد حسن مقدم که چندسالی است به بخشی از دانشگاهی تهران تبدیل شده، سال‌هاست مجموعه محسن مقدم، کلکسیونر ایرانی را به نمایش می‌گذارد. این مجموعه و خودِ خانه که متعلق به محمدتقی‌خان احتساب الملک از متمولانِ دربار شاه بوده خود نیز از ارزشمندترین خانه‌های تاریخی تهران است که ارزشمندی آن با مجموعه‌ای بی نظیری که استاد مقدم و همسرش طی سال‌ها از سراسر جهان جمع‌آوری کردند چندین‌برابر شده به طوری که این موزه خانه را از گرانترین خانه‌های منطقه می‌دانند. زنده یاد استاد محسن مقدم جزو اولین باستان شناسان ایرانی بود که به همراه اساتید باستان شناسی در محوطه‌های تاریخی فعالیت می‌کرد. وی در سال ۱۳۱۵ ه.ش به ایران بازگشت و همین علاقه به باستان شناسی موجب شد تا او و همسر فرانسویش «سلما» تصمیم بگیرند تا آثار فاخر ایرانی را در این خانه جمع‌آوری کنند.

نمایشگاه نگاهی نوستالژیک به کارت‌پستال‌های تبریک سال نو از مجموعه کارت‌پستال‌های استاد محسن مقدم در موزه مقدم دانشگاه تهران (خانه مقدم) برگزار می‌شود. در این نمایشگاه سه اثر ارزشمند محسن مقدم با موضوعِ حضرت مریم(ع) که نقاشی رنگ‌و روغن روی چوب است و حضرت عیسی(ع) و همچنین اثر نقش شامِ آخر بر روی یک صدف رونمایی خواهد شد.

در کنار این سه اثر، منتخبی از مجموعه کارت پستال‌های محسن مقدم و همسرش سلما که در سال‌هایی که این زوج در ایران ساکن شدند جمع‌آوری شده و شامل کارت تبریک از خانواده، دوستان و همکاران از کشورهای مختلف است.

نمایشگاه کارت‌پستال‌های سال نو میلادی، از دوشنبه 4 دی‌ماه به مدت یک ماه در معرض دید عموم خواهد بود و علاقه‌مندان می‌توانند همه روزه، جز شنبه‌ها، از ساعت ۹ صبح تا ۱۶:۳۰ به موزه مقدم مراجعه کنند.

 

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: