بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نمایشگاه

نمایشگاه "هنر و جبر جغرافیا"

تاریخ برگزاری: از 1396/10/6 تا 1396/10/13 (به مدت 8روز)

وضعیت برگزاری: اتمام یافته

ساعت بازدید: از 9:00 تا 18:00

آدرس: استان تهران، تهران، خیابان ولیعصر، زعفرانیه، خیابان طاهری، مجموعه تاریخی فرهنگی کاخ سعدآباد

درباره نمایشگاه "هنر و جبر جغرافیا" بازتاب هنر بومی در هنر معاصر

نمایشگاه "هنر و جبر جغرافیا" عنوان نمایشگاهِ طراحی لباس و عکس است که در موزه پوشاک سلطنتی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد تهران برگزار می‌شود.

پوشش بومی مناطق مختلف ایران از تنوع بی‌نظیری برخوردار است؛ تنوعی که سال‌هاست سوژه هنرمندان بسیاری برای عکاسی، الگوبرداری، طراحی و حتی نمایش بوده است. لباس‌های بومی ایرانی در میان نشانه‌های بی‌شمار فرهنگ ایرانی یکی از بهترین جلوه‌ها برای فرهنگ ایرانی هستند. نمایشگاه "هنر و جبر جغرافیا" که روزهای اول دی ماه در موزه پوشاک سلطنتی مجموعه سعدآباد برگزار می‌شود مجموعه آثار هنرمند جوان طلوع مرادی است که آثارش تلفیقی ماجراجویانه از طرح‌های بومی مناطق ایران با خطوط نو هنر معاصر است.

این هنرمند جوان فارغ‌التحصیل رشته هنر مدرن از دانشگاه بررا میلان است و آثارش نتیجه سال‌های مطالعه بر روی بافت فرهنگی و جغرافیایی مناطق مختلف است. در آثار او نوعی برآیند حساب احتساب اقتضای جغرافیایی و همچنین مینیمالیسم کاربردی در طراحی‌ وجود دارد.

نمایشگاه "هنر و جبر جغرافیا" با تاکید بر گزینش‌ سوژه‌های بومی، بازخوانی زیبایی‌شناسانه الگوهای طردشاده مناطق مختلف ایران است.

 

اگر از علاقمندان به هنر بومی به خصوص پوشش بومی هستید می‌توانید از 6 تا 13 دی و هر روز از ساعت 9 صبح تا 17 بعدازظهر بع موزه پوشاک سلطنتی مجموعه کاخ سعدآباد بروید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: