بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

گرمسار - سرخه
تهیه شده توسط

آسان

جاده ای

کد برنامه سفر: 36666

سفر در یک نگاه

از گرمسار -سرزمین خورشید درخشان- به سمت سرخه حرکت می‌کنیم. سفر کوتاهی پیش رو خواهیم داشت، اما پر از جاذبه.

نخستین جایی که توقف می‌کنیم، معادن نمک گرمسار است؛ این معادن، پوشیده از قندیل‌های سفید و درخشانی هستند که می‌توان ساعت‌ها آنها را تماشا کرد و از دیدنشان لذت برد.

از معادن شگفت‌انگیز نمک که حرکت کنیم، کمتر از یک ساعتِ بعد به حبله‌رود می‌رسیم؛ این رود که از البرز سرچشمه می‌گیرد و دشت‌های گرمسار را سیراب می‌کند، فقط یک رود نیست، بلکه منطقه‌ گردشگری وسیعی است.

بعد‌ازظهر این سفر را با گردش در روستای پاده شروع می‌کنیم؛ روستایی تاریخی که شهرتش را از قرار گرفتن در مسیر راه ابریشم، بافت کهن و آمدن نامش در سفرنامه‌های قدیم دارد.

کمی جلوتر، به کاروانسرای ده‌نمک می‌رسیم؛ فضایی با 4 ایوان و 24 حجره که یادآور تاریخ صفوی است. از تاریخ صفوی بیرون می‌آییم و به بازارچه صنایع‌دستی و کارخانه پنبه گرمسار که متعلق به دوره پهلوی است، می‌رویم.

شبی را در گرمسار می‌مانیم و فردا صبح، به سمت سرخه راه می‌افتیم. پس از اینکه نمادهای صفویه را در بقعه پیر غریب دیدیم، حمام بیرون دژ سرخه را برای بازدید انتخاب می‌کنیم؛ قدمت این حمام، به اواخر زندیه و اوایل قاجار بر می‌گردد. آب‌انبار بیرون دژ نیز، کمی‌ آن‌طرف‌تر قرار گرفته که دیدنش، زمان زیادی از ما نمی‌گیرد. در نهایت، با رفتن به مسجد امام‌ هادی (ع) که یادگار قاجاریه است، سفرمان را به پایان می‎‌بریم.

انتخاب روز

نقشه سفر گرمسار - سرخه

شهرهای اقامتی در طول سفر
با ثبت نظرات خود،