بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

دماوند (گشت درون شهری)
تهیه شده توسط
تیم ایران پلنر

آسان

جاده ای

کد برنامه سفر: 36704

سفر در یک نگاه

یک روز تعطیل بهترین فرصت است که خود را از روزمرگی‌ها رها کنیم و دل به جاده بسپاریم. روزی که فقط یک روز نیست، بلکه سال‌ها تاریخ و زیبایی را می‌توان در آن دید و تجربه کرد.

کافیست نخست به ۶ کیلومتری شمال غربی دماوند برویم و در دشت سرسبز و پر گل مشاء خود را رها کنیم. هوای پاک را به ریه‌های خود راه دهیم و شکل ابرهای پنبه‌ای را در آسمان آبی، با شوقی کودکانه حدس بزنیم. پس از آن حظ عمیق، به سوی چشمه اعلا رهسپار می شویم. انگشتان دست را در آب فرو نبرده، خنکی اش وارد بدنمان می‌شود و لذتی فوق العاده در گرمای تابستان نصیبمان می‌کند.

سپس راهی بافت قدیمی شهر شده و در آن شروع به قدم زدن می‌کنیم. تک مناره مسجد جامع دماوند توجهمان را به خود جلب می‌کند. قبل از ورود به مسجد، کتیبه‌های سر‌در پرده از رازهای تاریخ می‌گشایند و از روزگار طاعون زده و حذف مالیات می‌گوید. نگاهی به آنها انداخته و در پی اش به سوی برج آرامگاه شیخ شبلی می‌رویم. این برج سلجوقی بنای یادبودی برای شیخ است که مردم محلی به آن پاگنبذ می‌گویند. با دقت این برج زیبا را بازدید کرده و یک روز خاطره انگیز را برای خود به یادگار می‌گذاریم. در این گشت یک روزه با ما همراه شوید. 

انتخاب روز
1 شب اقامت در دماوند
1 شب اقامت در دماوند
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/6/31

نقشه سفر دماوند (گشت درون شهری)

شهرهای اقامتی در طول سفر
با ثبت نظرات خود،