بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بجنورد - دامغان
تهیه شده توسط
تیم ایران پلنر

آسان

جاده ای

کد برنامه سفر: 36706

سفر در یک نگاه

آب همیشه روشنایی و نور با خود به همراه دارد، از این رو در آغاز راه سفرمان را پر برکت کرده و به دیدن آبشار زیبای بیار در آشخانه می‌رویم. آبشار دیدنی که میان دره‌ای سرسبز جریان دارد و از مسافران و گردشگران دلربایی می‌کند.

پس از آن به سمت مینو دشت حرکت می‌کنیم، قاب بزرگی از جنگل انبوه تنگه چهل چای چشممان را خیره می‌کند و تمام زیبایی‌های خود را به یکباره به نمایش می‌گذارد. گشتی در آنجا زده و راهی گنبد کاووس می شویم.

برجی بلند قامت بر بالای تپه‌ای جا خوش کرده و سال هاست به رفت و آمد مردمان می‌نگرد. از برج گنبد کاووس دیدن می‌کنیم و سپس به سوی روستای چینو رهسپار می شویم. این روستا همراه با آبشار خود تکه‌ای از بهشت است که در علی آباد کتول واقع شده و با معماری خاص خانه‌هایش در فهرست میراث ملی قرار گرفته است.

پس از آن به زیارت امامزاده نور در گرگان می‌رویم. آجرکاری‌ها، گچ بری ها و مقرنس‌های این بنا حس خوب زیبایی شناسی را در ما بر می‌انگیزاند. این حس خوب را با خود همراه کرده و به شاهرود می‌رویم.

کبوترهای آرامگاه بایزید بسطامی با ورود ما به پرواز در می آیند و موجی از شور و شعف ایجاد می‌کنند و سپس بر ایوان بلند مسجد مجموعه بایزید جا خوش می‌کنند.

در آخر رهسپار دامغان می شویم. مسجد تاریخی تاریخانه، معماری دوره ساسانی را به زیبایی در مقابل دیدگانمان قرار می‌دهد و با ایوان و طاق‌های بلندش، قدرت و عظمت دوران گذشته را یادآوری می‌کند. در این سفر ۴ روزه از بجنورد به دامغان با ما همراه باشید. 

انتخاب روز
1 شب اقامت در گنبد کاووس
1 شب اقامت در گنبد کاووس
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/6/31
1 شب اقامت در گرگان
1 شب اقامت در گرگان
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/1
1 شب اقامت در شاهرود
1 شب اقامت در شاهرود
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/2

نقشه سفر بجنورد - دامغان

شهرهای اقامتی در طول سفر
با ثبت نظرات خود،