بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

خرم آباد - ایلام
تهیه شده توسط

آسان

جاده ای

کد برنامه سفر: 36709

سفر در یک نگاه

 سفر سرشار از شگفتی هاست. کافیست اراده کنیم تا با برنامه ای منسجم سفری خوب برای خود و همراهانمان رقم بزنیم. روستاهای دیدنی، قلعه، دریاچه، کاخ و چشمه از جاذبه های سفری جذاب از خرم آباد به ایلام است.

در شروع سفر راهی روستای چم دیوان می شویم تا از جاذبه های تاریخی و طبیعی آن استفاده کنیم. در فضای روستا گشتی می زنیم و خستگی مان را زیر سایه سار درختان بلوط از تن به در می کنیم.  پس از آن به آبشار افرینه می رویم و شکوه آب را در این منطقه زیبا به تماشا می نشینیم. دره سرطرهان در غرب کوهدشت چون فرشی سبز در مسیرمان گسترده است. از این طبیعت ناب نهایت استفاده را می کنیم و با حالی خوش راهی تنگه ارغوان می شویم. رویش شکوفه های ارغوانی در مسیر رودخانه ای فصلی به این تنگه زیبا شکوه ویژه ای بخشیده است. جنگل های سرسبز، مراتع پر پشت، قارچ ها و گیاهان معطر رنگ پردازی کم نظیری را در این تنگه به وجود آورده است.

پس از لذت بردن از اینهمه زیبایی راهی کاخ فلاحتی می شویم تا از ساختمان زیبای آن دیدن کنیم و با تاریخچه شغل پر برکت کشاورزی آشنا شویم. دیدن دریاچه زیبای سد ایلام که چون آیینه ای آبی آسمان را انعکاس می دهد تصویر خوشایندی از سفر به ایلام برایمان به جای می گذارد. سرانجام با استفاده از مناظر زیبا و آب و هوای خوش ییلاق کلم بدره که در میان ارتفاعات کبیر کوه قرار گرفته سفرمان را به پایان می رسانیم. برای دیدن جزئیات این سفر با ما همراه شوید.

 

انتخاب روز
1 شب اقامت در کوهدشت
1 شب اقامت در کوهدشت
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/6/31
1 شب اقامت در ایلام
1 شب اقامت در ایلام
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/1

نقشه سفر خرم آباد - ایلام

شهرهای اقامتی در طول سفر
با ثبت نظرات خود،