بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بجنورد - سمنان
تهیه شده توسط

آسان

جاده ای

کد برنامه سفر: 36710

سفر در یک نگاه

سفرمان را با دیدن آبشار زیبای بیار در آشخانه آغاز می‌کنیم. قطرات آب یکی پس از دیگری دست و صورتمان را مرطوب می‌کند و لطافت بی حد و حصرش روحمان را صفا می‌دهد. گردشی جذاب را در دره سرسبز و آبشار بیار تجربه می‌کنیم و راهی کلاله می شویم.

پارک ملی گلستان با داشتن گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری نخستین پارک ملی ایران شناخته شده است. در مسیر جاده که حرکت کنیم، سرسبزی و خرمی آن لذتی وصف ناشدنی نصیبمان می‌کند.

امامزاده آق امام در آزاد شهر در مسیرمان است. این مقبره علوی علاوه بر آئینه کاری و کاشی‌های لاجوردی چشم نواز، اسماءالله را به زیبایی به تزئین در آورده است و بسیار دیدنی است.

پس از آن رهسپار گرگان می شویم. مگر می‌شود به هر شهر وارد شد و سری به بازار سنتی اش نزد. بازار سنتی نعلبندان گرگان که بازاری پر قدمت است روزگاری محل نعل زدن به اسبان و محل آمد و شد کاروانیان بوده است، از این رو به نعلبندان شهرت پیدا کرد. دیدن محصولات محلی و نان و شیرینی‌های سنتی در این بازار خالی از لطف نیست.

پس از آن در شاهرود به دیدن شیخ ابوالحسن خرقانی می‌رویم. شیخی که در خانه‌اش بر روی همگان باز است و بدون دانستن ذره‌ای از ایمان، نان می‌دهد.

پس از آن راهی دامغان می شویم. برج چهل دختران با باوری جذاب همراه است. می‌گویند دختران بخت و اقبال خود را در آنجا محک می‌زنند. با این نگاه از برج دیدن می‌کنیم و سپس به سمنان می‌رویم.

حمام پهنه یا حضرت در محوطه بازار به چشم می‌خورد. واردش که بشویم موزه‌ای دیدنی است که سال‌ها تمدن را در خود جای داده است. در این سفر ۵ روزه از بجنورد به سمنان با ما همراه باشید. 

انتخاب روز
1 شب اقامت در گنبد کاووس
1 شب اقامت در گنبد کاووس
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/6/31
1 شب اقامت در گرگان
1 شب اقامت در گرگان
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/1
1 شب اقامت در شاهرود
1 شب اقامت در شاهرود
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/2
1 شب اقامت در سمنان
1 شب اقامت در سمنان
به مدت 1 شب در تاریخ 1396/7/3

نقشه سفر بجنورد - سمنان

شهرهای اقامتی در طول سفر
با ثبت نظرات خود،