بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

برنامه سفر اردبیل به سنندج 3 روزه

کد برنامه سفر: 38559 [ ایران پلنر ]
طول سفر: 3 روز
اماکن دیدنی: 13 مکان
درجه سختی: آسان
نوع مسیر: جاده ای
مسافت: فاقد اطلاعات

سفرهای من

ساخت سفر جدید

مثال: برنامه سفر اردبیل به سنندج 3 روزه

شروع سفر

اردبیل، دیار قهرمانان و مردان نامی را در سفری سه روزه، به مقصد سنندج ترک می‌کنیم.

روستای بابا گرگر اولین مکانی است که از آن بازدید می‌کنیم. در چشمه این روستای آرام و ساکت، به راحتی می‌توان درد پا و بیماری‌های پوستی را فراموش کرده و آرامش روستا را به روح و جان وارد کرد.

غار کرفتو که نیمی دستکند و نیمی طبیعی است با کتیبه‌ای یونانی که بر سر در دارد، معابد یونانی را یادآور است. گشتی در پیچ و خم دالان‌ها و راهرو هایش می زنیم و به سوی مسجد جامع سنندج راهی می شویم.

مسجد جامع سنندج، مسجدی قاجاری است که با نام دارالاحسان از آن یاد می‌شود، مسجدی که با کاشی کاری‌های خشتی زیبا و چشم نوازش که در سر تا سر بنای داخلی و خارجی دیده می‌شود، شکوهی عجیب دارد. پس از آن راهی بازار سنندج می شویم.

بازاری سنتی که قدمتش به دوره صفویه می‌رسد و با الهام از پیرامون میدان نقش جهان اصفهان به شکل مستطیل بنا شده است. سراهایش نیز در وسط این مستطیل جا گرفته‌اند. چرخی در بازار زده و از صنایع دستی و محلی سنندج سوغاتی خریداری می‌کنیم.

موزه حمام خان در سنندج یکی از خوش ساخت ترین حمامهاست که آن هم بازمانده از دوران صفویه است. تمام قسمت‌های مختلف یک حمام در این بنا به چشم می‌خورد و با آهکبری های زیبا و کاشی هفت رنگ‌های رنگارنگ موضوعات مختلف را به رخ می‌کشد.

خانه کرد مقصد بعدی ماست. اگر خواهان آشنایی با فرهنگ اقوام کرد هستید حتماً سری به عمارت آصف در سنندج بزنید. این عمارت زیبا امروزه به عنوان خانه کرد، گنجینه‌ای از آثار مردم شناسی را در دل خود گرد آورده است. سنگ‌های تراش خورده و برجسته و طاق‌های هلالی ساختمان موزه، منظره‌ای بدیع و قابل تحسینی به وجود آورده است. محو زیبایی‌های این خانه شده و سپس به سوی عمارت وکیل الملک رهسپار می شویم.

عمارتی بی بدیل که اصول معماری ایرانی با تزئینات زیبا در آن رعایت شده است. ستون‌های سنگی با تزئینات طنابی در جلوی ایوان‌های اصلی که رو به باغ دارند به چشم می‌خورند و ارسی‌های پرکار و آجرکاری‌های زیبا در این عمارت، از ویژگی‌های بارز این مجموعه است که جلوه خاصی به این بنا داده است. بنا را بازدید می‌کنیم و به دریاچه پشت سد قشلاق می‌رویم.

آمیختن رنگ آبی این دریاچه با سرسبزی مراتع چشم اندازی دلفریب پدید آورده است. این دریاچه با دست و دلبازی به ماهیان مختلف زندگی بخشیده است. ماهیانی نظیر ماهی عروس و ماهی سیاه در این رودخانه زیست می‌کنند. با علاقه چوب ماهیگیری را دست گرفته و نگاه خود را بر آبی دریاچه می‌دوزیم. با ما در این سفر همراه باشید. 

2 شب اقامت در سنندج
2 شب اقامت در سنندج
استان کردستان | سنندج
به مدت 2 شب از تاریخ 1398/11/30 لغایت 1398/12/1
آش پرپوله (آش عدس)
آش پرپوله (آش عدس)
استان کردستان
آش دانه کولانه
آش دانه کولانه
استان کردستان
برویشین
برویشین
استان کردستان
قایرمه
قایرمه
استان کردستان
قالی
قالی
استان کردستان
پارچه بافی (جولایی)
پارچه بافی (جولایی)
استان کردستان
نازک کاری چوب
نازک کاری چوب
استان کردستان
گلیم
گلیم
استان کردستان
خراطی
خراطی
استان کردستان
زیور آلات
زیور آلات
استان کردستان
نمد
نمد
استان کردستان
شیرینی کنجدی
شیرینی کنجدی
استان کردستان
آدامس طبیعی (سقز)
آدامس طبیعی (سقز)
استان کردستان

نقشه سفر برنامه سفر اردبیل به سنندج 3 روزه

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: