بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

بادمجان شکم پر تبریز (قارنی یاریخ)

بادمجان شکم پر تبریز (قارنی یاریخ)

دستور پخت بادمجان شکم پر تبریز (قارنی یاریخ)
مواد لازم قارنی یاریخ برای 4 نفر: بادمجان قایقی شکل که زیاد تپل نباشد: ۶ عدد سیر: ۱۰ حبه متوسط پیاز ریز شده: یک عدد گوشت چرخ کرده: ۲۵۰ گرم گوجه فرنگی سفت: ۲ عدد جعفری ساطوری: ۳ قاشق سوپ خوری رب گوجه فرنگی، نمک و روغن مایع: به میزان کافی

ابتدا بادمجان ها را پوست کنده یک برش داخل قسمت گود بادمجان می زنید و بعد آن ها رو ۲ ساعت در آب نمک می خوابانید. بعدش شسته، خشک کرده و در روغن مایع سرخ می کنیم و کنار می گذاریم.

سیر ها را خلال کرده، کمی تفت می دهیم حتی رنگ سیرها نباید عوض شود. پوست گوجه فرنگی ها را جدا میکنیم، مغزشان رو خالی و گوشتشان را ریز خرد می کنیم. داخل همان ظرفی که سیر را تفت دادیم پیاز رو تفت می دهیم بعد گوشت رو به آن ها اضافه کرده و بعد از کمی تفت دادن، رب، مغز گوجه فرنگی ها و نصف لیوان آب رو اضافه می کنیم و در ظرف رو می گذاریم تا گوشت کاملا پخته شود. بعد از رو حرارت برداشته جعفری، گوجه فرنگی ریز شده و سیر رو با مواد مخلوط می کنیم.

از مخلوط آماده داخل بادمجان ها پرکرده و آن ها را داخل ماهیتابه می چینیم از روغن قرمزی که از مایع گوشتی مانده ته ماهی تابه ریخته در ماهیتابه رو می گذاریم تا غذا جا بیفتد و بعد سروشان می کنیم.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: