بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

کوفته تبریزی

کوفته تبریزی

دستور پخت کوفته تبریزی
مواد لازم کوفته تبریزی برای 4 نفر: گوشت چرخ کرده 1 کیلو لپه 1 پیمانه برنج 1 پیمانه پیاز 1 عدد رب گوجه فرنگی 3 قاشق غذاخوری تخم مرغ 2 عدد سبزی کوفته 5 قاشق غذاخوری آرد نخود چی 2 قاشق غذاخوری زعفران، نمک، فلفل، ادویه، دارچین، گل سرخ به مقدار لازم تره و مرزه به مقدار لازم پیازداغ 3 قاشق زرشک، آلو، تخم مرغ پخته و مغز گردو به مقدار لازم

برای تهیه سس کوفته درون قابلمه آب، پیاز داغ، رب گوجه فرنگی، کمی ادویه، دارچین، زعفران، گل سرخ، کمی مرزه و تره خرد شده بریزید و بگذارید جوش بیاید. سپس حرارت را کم کنید.

لپه ها را از شب قبل خیس داده، پخته و با آب سرد آبکشی کنید. برنج را نیز بپزید و آبکشی نمایید. لپه ها و برنج را به همراه 1 پیاز کوچک و نصف گوشت چرخ کنید. سپس تخم مرغ ها و نصف دیگر گوشت را به همراه سبزی کوفته، ارد نخودچی، نمک، فلفل و دارچین به مواد اضافه و خوب مخلوط  یا ورز دهید. درون کاسه ای یک پارچه توری بیندازید، سپس مقداری از مایه کوفته برداشته، ورز دهید و داخل کاسه روی توری بریزید و داخل آن یک عدد تخم مرغ پخته، کمی پیازداغ، چند عدد آلو، کمی مغز گردو و زرشک بریزید. روی آن مقداری دیگر از مواد کوفته بریزید سپس با جمع کردن توری خوب گردش کنید تا بصورت یک توپ در آید.

به هر تعداد که میخواهید کوفته درست کنید، پس از اتمام کار آرام آرام کوفته ها را در سسی که از قبل آماده کرده اید قرار دهید. پس از قرار دادن کوفته ها اجازه دهید تا کمی خودشان را بگیرند و سفت شوند. سپس می توانید کمی کوفته ها را بچرخانید تا آب و روغن به تمام نقاط کوفته برسد. 1 تا 2 ساعت برای پخت کوفته ها زمان لازم است. پس از این زمان کمی شعله را بیشتر کرده تا آب کوفته ها غلیظ تر شود.  می توانید داخل آب کوفته حدود 2 قاشق آرد نخودچی که با کمی روغن تفت داده شده است بریزید تا غلظت بیشتری داشته باشد. پس از آماده شدن کوفته ها اجازه دهید کمی سرد شوند سپس آب کوفته را به ظرف سرو اضافه کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: