بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

بریان

بریان

دستور پخت بریان
مواد لازم برای 4 نفر: گوشت سر دست و دنده 1 کيلوگرم پياز درشت 1 عدد دارچين به مقدار لازم زعفران به مقدار لازم نعناع خشک شده مقداري نمک و زردچوبه به مقدار لازم فلفل به مقدار لازم خلال بادام مقداري براي تزيين

گوشت را خرد کرده، درون قابلمه ای ریخته و همراه با آب، پياز، نمک و زردچوبه می ریزیم. پس از جوش آمدن آب مواد را به مدت 30 دقيقه مي پزيم.

پس از نيم پز شدن، گوشت را ازقابلمه خارج کرده و دو دور به همراه نعناع چرخ می کنیم. پس از خوب چرخ شدن، گوشت را با يکي دو قاشق آب درون قابلمه خوب مخلوط مي کنيم.وقتی خوب مخلوط شدند نمک و مزه آن را امتحان مي کنيم.

قالب هاي بريان را روي حرارت کمي داغ کرده و مقدار يک قاشق از روغن آبگوشت را ته قالب می ریزیم به گونه ای که کل قالب را چرب کند. سپس روي قالب دارچين، زعفران و فلفل مي پاشيم. مقداری از گوشت را درون قالب می گذاریم و به خوبی پهن می کنیم. گوشت باید تمام قالب را بگیرد و از لبه آن بالاتر نیاید.

چند لحظه قالب بریان را روي حرارت قرار مي دهيم. سپس مواد را روي نان آماده شده بر مي گردانيم. در آخر سطح روي بريان را با خلال بادام آغشته به زعفران تزيين مي کنيم و به همین صورت سرو می کنیم.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: