بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

دمپخت ماهی بوشهری ( لخ لاخ )

دمپخت ماهی بوشهری ( لخ لاخ )

دستور پخت دمپخت ماهی بوشهری ( لخ لاخ )
مواد لازم: ماهی شیر 3 تکه متوسط لوبیا چشم بلبلی 100 گرم ( در صورت تمایل ) گشنیز ریز خرد شده 150 گرم شنبلیه ریز خرد شده 1 قاشق غذاخوری تمر هندی داخل آب حل شده 1 لیوان پر پیاز بزرگ و ریز خرد شده 1 عدد سیر ریز خرد شده 5 حبه آب 1 لیوان رب گوجه فرنگی (سلیقه ایی است) 1 قاشق غذاخوری ادویه ماهی و زردچوبه و پودر لیمو عمانی به میزان لازم نمک و فلفل قرمز به میزان لازم

برنج را می شوییم و به مدت 3 تا 4 ساعت توی آب بدون نمک می خیسانیم.

 پیاز ریز خرد شده را داخل ظرف می ریزیم و سرخ می کنیم تا طلایی شود. بعد سیر ریز خرد شده را هم اضافه و کمی تفت می دهیم. ادویه ها را به پیاز و سیر اضافه و سپس سبزیهای ریز خرد شده را هم اضافه و تفت می دهیم. در آخر رب گوجه فرنگی، آب تمر هندی، لوبیا چشم بلبلی، نمک و فلفل را اضافه کنید و حسابی هم بزنید تا مواد با هم مخلوط شوند.

 ماهی ها را روی مواد درون قابلمه می چینیم، 1 تا 2 لیوان آب اضافه می کنیم و درب ظرف را می بندیم تا به مدت 15 تا 20 دقیقه ماهی ها نیم پز شوند. بعد ماهی ها را از داخل آب در آورده و به کناری می گذاریم.

 آب اضافی برنج را دور می ریزیم و برنج را داخل قابلمه، به بقیه مواد اضافه می کنیم. برای اینکه برنجمان نرم و شل نشود مقدار آب ظرف باید به اندازه ایی باشد که روی برنج را بپوشاند. اگر آب درون قابلمه خیلی زیاد بود مقداری از آنرا برمی داریم. اگر هم آب کم بود کمی آب جوش به موادمان اضافه می کنید.

 در قابلمه را می گذاریم و اجازه می دهیم تا آب به خورد برنج برود و 5 دقیقه یکبار برنج ها را از دیواره دیگ به سمت بالا جمع می کنیم تا گنبدی شکل شود . وقتی آب حسابی به خورد برنج رفت ماهی ها را روی برنج می چینیم و دمکن را روی برنج می گذاریم  و اجازه می دهیم تا برنج دم بکشد و غذا جا بیفتد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: