بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

سبزی پلو دامغانی

سبزی پلو دامغانی

دستور پخت سبزی پلو دامغانی
بادنجان (بدون پوست و حلقه‌ای خرد شده) 4 عدد نمک به مقدار لازم روغن مایع به مقدار لازم رب گوجه فرنگی ۲ قاشق سوپ خوری گوجه فرنگی (رنده شده) ۵ عدد گوشتِ چرخ کرده (مخلوط گوسفند و گوساله) 200 گرم پیاز داغ یک چهارم پیمانه زردچوبه (پودر شده) 1 قاشق چای خوری برنج 3 پیمانه سبزی (پاک وخرد شده) 150 گرم دارچین (پودر شده) 1 قاشق چای خوری هل (پودر شده) 1/4 قاشق چای خوری کره 1/2 پیمانه سرخالی

بادمنجان ها را به کمی نمک آغشته کرده، به مدت 30 دقیقه در آبکش قرار می دهید تا تلخیشان گرفته شود، سپس آن ها را شسته و با پارچه ای تمیز کاملاً خشک و درتابه ای حاوی روغن سرخ کنید. پس از سرخ شدن، روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

رب گوجه فرنگی را در تابه ای حاوی روغن و روی حرارت ملایم تفت دهید تا تغییر رنگ دهد. گوچه فرنگی ها را در تابه ای دیگر ریخته، تا آبِ آن کمی کشیده شود. سپس روغن به آن اضافه کرده و تفت دهید؛ و به تابه حاوی رب گوجه فرنگی اضافه و مخلوط کنید.گوشتِ چرخ کرده را در تابه ای حاوی کمی روغن تفت دهید، سپس پیازداغ، زردچوبه، بادنجان های سرخ شده و سس گوجه فرنگی را با آن مخلوط و از روی حرارت بردارید. 

آبِ روی برنج خیس شده را خالی و به مدت 10 تا 12 دقیقه داخل قابلمه ای حاوی آب جوش، روی حرارت زیاد بریزید تا آماده شود، سپس آبکش کنید. در قابلمه ای حاوی روغن مقداری برنج ریخته، سپس مقداری مایه آماده شده، سبزی، دارچین و هل روی برنج بریزید. به همین ترتیب مایه آماده، ادویه ها و سبزی را لابه لای برنج بریزید و روی آن را با برنج سفید بپوشانید. درِ ظرف را بگذارید و حرارت را زیاد کنید تا بخار برنج بلند شود.

کره را با 3 قاشق سوپ خوری روغن مایع روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود. زمانی که بخار برنج بلند شد، روغنِ داغ را روی آن ریخته و درِ ظرف را بگذارید تا برنج روی حرارت ملایم، به مدت 30 دقیقه دم بکشد، سپس سبزی پلو را در ظرف موردنظر بکشید و سرو کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: