بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

آش عباسعلی

آش عباسعلی

دستور پخت آش عباسعلی
مواد لازم: نخود نصف پیمانه لوبیا چیتی نصف پیمانه لوبیا سفید نصف پیمانه گندم پوست کنده 1/5 پیمانه برنج نصف پیمانه عدس نصف پیمانه گوشت دنده گوسفندی 300 گرم پیاز درشت برای پیاز داغ 5 عدد سیر برای سیر داغ 10 حبه نمک و زردچوبه به میزان لازم فلفل سیاه و قرمز به میزان لازم روغن حیوانی به میزان لازم نعناع خشک برای نعناع داغ به میزان لازم

حبوبات را یکی دو روز قبل خیسانده و چند بار آب آنها را عوض کرده و باهم می پزیم.حبوبات بعد از پخته شدن بایستی به راحتی با فشار دو انگشت له شوند و سفت نباشد. برنج را هم خیسانده و کنار می گذاریم.

گوشت و گندم را جدا از هم پخته و در اواسط پخت، برنج را به گندم اضافه می کنیم تا با هم بپزند. گوشت را ریش ریش کرده وبا تمامی مواد پخته شده روی شعله گذاشته و نمک و فلفل و زردچوبه اضافه می کنیم و می گذاریم تا آش جا بیفتد.

طوری که دانه های گندم و برنج تقریباً در آن نا مشخص شود و هر چند وقت یک بار هم می زنیم تا ته نگیرد. این آش به واسطه داشتن گوشت کشدار شده و هر چقدر مزه تند داشته باشد خوشمزه تر است.

مقدار کمی از پیاز داغ را برای تزئین نگه داشته و بقیه را برای خوشمزه تر شدن به آش اضافه می کنیم. چند جوش که زد و با پیازداغ مزه دارتر شد شعله را خاموش کرده و روغن حیوانی را اضافه و خوب مخلوط می نماییم.

در انتها آن را با پیاز داغ و سیر داغ و نعناع داغ تزیین می کنیم.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: