بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

خورش ساک

خورش ساک

دستور پخت خورش ساک
مواد لازم خورش ساک برای 4 نفر: نخود: 250 گرم گوشت :400 گرم پیاز: 1 عدد آرد: 2 قاشق سوپ خوری اسفناج: 700 گرم سیر: 4 حبه زردچوبه: 1 قاشق چایخوری آب نارنج: نصف پیمانه فلفل سیاه: به میزان لازم نمک: به میزان لازم

نخود را از شب قبل كاملا خیس کرده و آبش را دو یا سه مرتبه عوض كنید، با آب بجوشانید تا كمی نرم شود. آن ها را روی تخته یا سطح صاف بریزید و با پشت هاون یا وردنه روی آن بکشید تا پوستشان جدا و دولپه شود. 

در قابلمه ای مناسب، گوشت را با دو قاشق سوپ خوری روغن به همراه پیاز تفت داده و سپس همراه با نخود و هفت پیمانه آب روی حرارت زیاد قرار دهید. زمانی که جوش آمد، حرارت را ملایم و درِ ظرف را بگذارید تا پخته و آبش تبخیر شود. در قابلمه ای دیگر، چهار پیمانه آب ریخته، روی حرارت زیاد قرار دهید تا به جوش آید در این فاصله، آرد را با یک پیمانه آب مخلوط کرده، هم بزنید تا کاملاً یکدست شود. سپس به تدریج به آب در حال جوش اضافه اش کنید و هم بزنید. اسفناج و مخلوط گوشت را نیز به آب در حال جوش اضافه و بگذارید اسفناج به مدت ۳۰ دقیقه بماند تا بپزد و خورش کاملاً جا بیفتد.

در تابه ای مناسب، سیر، زردچوبه و فلفل را در مقداری روغن تفت داده و به همراه مقداری نمک و آب نارنج در ۳۰ دقیقه آخر پختِ خورش، به آن اضافه کنید. در آخر خورش را در ظرف مورد نظر بریزید و به همراه پلو سرو کنید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: