بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

گمج کباب

گمج کباب

دستور پخت گمج کباب

گمج کباب از غذاهای محلی استان گیلان است. مواد لازم: گوشت تکه‌ای 500 گرم پیاز ۳ عدد جعفری سائیده شده 500 گرم آب انار ترش یا انار ترش سائیده شده به میزان لازم آب ۱ لیوان نمک، فلفل، زردچوبه و روغن به میزان لازم

همین طور که از نام این غذا پیداست، کبابی است که در گَمِج طبخ می‌شود و طعم و مزه بی نظیری دارد. گَمِج ظرف سفالی لعاب دار است و غذا در آن با حرارت خیلی ملایم آماده می‌شود. تهیه غذا در این ظرف آنچنان به غذاها طعم خوبی می‌دهد که در ظروف دیگر نمی‌توان آن مزه را یافت. فقط یادتان باشد حسابی مراقب گمجتان باشید که ترک نخورد و بهداشتی باشد.

در گمج کباب گیلانی از چوچاق استفاده می‌شود. چوچاق سبزی محلی بسیار خوش عطر و خوشمزه است و در انواع غذاهای شمالی خصوصاً زیتون پرورده‌ها استفاده می‌شود. چوچاق همه جا یافت نمی‌شود بنابراین به جای آن می‌توان از سبزی‌های معطر دیگر استفاده کرد.

مواد اصلی گَمِج کباب گیلانی گوشت، گردو، سبزی و رب انار است که برای مهمانی‌ها بسیار مناسب است. در دستور سنتی آن مقداری انار ساییده شده ترش هم به آن اضافه می‌کنند. گمج کباب را پس از جا افتادن می‌توان با برنج کته سرو کرد و در وعده نهار و شام میل کرد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: