بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

شش انداز گیلانی

شش انداز گیلانی

دستور پخت شش انداز گیلانی

شش انداز گیلانی یا شش انداز بادمجان از غذاهای محلی استان گیلان است. مواد لازم: مغز گردوی چرخ شده ۲۵۰ گرم پیاز رنده شده یک فنجان بادمجان قلمی متوسط ۵ عدد رب انار نصف فنجان نمک به میزان دلخواه

شش انداز غذایی هیجان انگیز است که بسیار شبیه خورش فسنجان است اما بادنجان حرف اول را در آن می‌زند. عده‌ای می‌گویند چون در این غذا شش ماده اصلی به کار می‌رود به شش انداز معروف است. به غیر از بادنجان، گردو، پیاز، گوجه فرنگی، رب انار و نمک و فلفل و زردچوبه از مواد آن محسوب می‌شوند.

البته در نظر داشته باشید خورش شش انداز به انواع مختلف طبخ می‌شود. مثلاً شش انداز سیب، شش انداز تخم مرغ، شش اندز هویج و... اما بیشتر این غذا با بادنجان شناخته شده است.

در شش انداز محلی گیلانی، به دلیل حضور گردو، این غذا را بسیار مقوی و پر خاصیت کرده است و اگر بادنجان‌ها خیلی ریز در آن خرد شده باشند، گاهی از نظر ظاهر با خورشت فسنجان اشتباه می‌شود.

دقت داشته باشید فقط در بعضی شهرها استفاده از گوجه فرنگی مرسوم است و ممکن است در همه جا دیده نشود. یادتان باشد اگر هنگام سرخ شدن بادنجان‌ها مقداری نعنا خشک به آن اضافه کنید طعم فوق العاده ای پیدا می‌کند. کمی دارچین نیز رمز عطر خوش این غذاست.

شش انداز پس از آماده شدن با برنج سرو می‌شود و برای ماه رمضان غذایی مناسب محسوب می‌شود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: