بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

کویی تره

کویی تره

دستور پخت کویی تره

کویی تره از غذاهای محلی استان گیلان است. مواد لازم: کدو حلوایی یک دوم کدوی کامل سیر سه حبه گردو ۱۵۰ گرم رب انار و رب گوجه‌ فرنگی و شکر هر کدام دو قاشق غذاخوری نمک، فلفل، زردچوبه، گلپر و ادویه و آب به میزان لازم

ترکیبی از کدو حلوایی و سیر این غذای محلی و سنتی گیلانی را به وجود آورده است. کویی تره و یا کوئی تره غذایی گیلانی معروف است و عطر بی نظیرش آن را زبانزد کرده است. این غذا را هم می‌توان سرد میل کرد وهم گرم.

کویی تره برای کسانی مناسب است که نمی‌دانند با کدو حلوایی چه غذاهایی می‌توانند درست کنند. اگر این افراد با طبخ این غذا آشنا شوند قطعاً کدو حلوایی را رها نمی‌کنند. کدو حلوایی خود طعمی شیرین دارد، اما عده‌ای برای شیرین‌تر شدن کویی تره به آن شکر اضافه می‌کنند که این قطعاً به ذائقه خانواده بستگی دارد. برای کسانی که طعمی ترش می‌پسندند، پیشنهاد می‌کنیم، شکر را فراموش کنند. گردو و رب انار و... نیز بر طعم خوب و لذیذ کویی تره می‌افزاید. در بعضی از دستورهای طبخ نیز مقداری سبزی چون چوچاق و گشنیز به آن اضافه می‌کنند.

این غذا مخلوط غلیظ و خوشمزه ای است و به راحتی آماده می‌شود. وقتی غذا آماده شد، می‌توان کمی گلپر هم به آن زد و پس از آن با برنج نوش جان کرد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: