بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

نرگسی اسفناج گیلانی

نرگسی اسفناج گیلانی

دستور پخت نرگسی اسفناج گیلانی

نرگسی اسفناج از غذاهای محلی استان گیلان است. مواد لازم: اسفناج 500 گرم پیاز ۱ عدد سیر ۱ حبه تخم مرغ ۲ تا ۳ عدد نمک و فلفل

نرگسی از آن غذاهای مقوی و پر خاصیت گیلکی است که علاوه بر گیلان در بسیاری از شهرها طرفدار دارد. ماده اصلی این غذای سنتی و خوشمزه، اسفناج است که با پیاز و تخم مرغی عسلی که روی آن قرار می‌گیرد، غذایی خوش طعم و خوش رنگ است.

تخم مرغ عسلی میان اسفناج یادآور گل نرگس و گلبرگ‌های سفید و زردش است به همین خاطر به آن نرگسی می‌گویند. نرگسی اسفناج از تمام نرگسی‌ها معروف تر است و مورد استقبال بیشتری قرار گرفته است. عده‌ای بر این باورند نرگسی اسفناج شباهت زیادی با املت اسفناج دارد. بعضی‌ها به آن گل در چمن نیز می‌گویند.

برای کوچک کردن اسفناج‌ها اگر به آنها چاقو نزنید، خاصیت خود را بیشتر حفظ می‌کند. پس از آماده شدن اسفناج‌ها و ریختن تخم مرغ‌ها روی آن، یادتان باشد زرده تخم مرغ‌ها سفت نشوند و به صورت عسلی سرو شوند. مقداری سیر نیز طعم خوبی به نرگسی می‌دهد.

پس از آماده شدن نرگسی اسفناج آن را در ظرف مناسبی کشیده و با نان میل کنید. برای تزئین آن نیز می‌توانید کمی زعفران و یا دارچین روی آن بپاشید.

اگر مهمان ویژه دارید، گذاشتن گل نرگسی کنار ظرف نرگسی اسفناجتان، قطعاً بر زیبایی غذای شما می‌افزاید.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: