بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

)شامی کوو (شامی کباب

)شامی کوو (شامی کباب

دستور پخت )شامی کوو (شامی کباب
مواد لازم شامی برای 4 نفر: سیب زمینی 4 عدد گوشت چرخ کرده 250 گرم مغز گردو 6 عدد سبزی معطر (ترخون +مرزه + جعفری) تخم مرغ 2 عدد رب انار 3 ق غذاخوری آرد 1 ق غذاخوری آب 2 لیوان پیاز 1 عدد متوسط روغن و نمک و ادویه به مقدار لازم

سیب زمینی خام را پوست گرفته و رنده کنید، سپس گوشت چرخ کرده را با تخم مرغ و یک قاشق آرد مخلوط کنید. مغز گردو کامل را آسیاب کرده و دو قاشق غذا خوری از آن‌ها را با نمک و سبزی و ادویه به مخلوط گوشت اضافه نموده تا مانند مایه کتلت شود. از خمیر آماده شده مانند کتلت قالب به اندازه کف دست درست کرده و آنها را در ماهی تابه با روغن سرخ کنید.

پیاز را به صورت خلال در روغن سرخ کرده یک قاشق آرد و دو قاشق غذا خوری از مغز گردوی آسیاب شده به پیاز افزوده و با آن تفت دهید. رب انار و آب به این محلول اضافه کرده آن‌ها را خوب هم بزنید. شامی کبابی را که سرخ کرده‌اید داخل این مواد قرار داده و به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه آن را در حرارت ملایم بپزید. تا آبش کاملا غلیظ شود.

شامی کوو در لرستان به این صورت صرف می‌شود، معمولا نان را در مخلوط رب انار غلیظ شده ترید می‌کنند و خود شمای کوکو را مانند کتلت تزیین کرده و با نان صرف می‌کنند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: