بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

مالابیج

مالابیج

دستور پخت مالابیج

مالابیج یکی از غذاهای محلی استان‌های گیلان و مازندران است. این غذا به نام مالاتا هم شناخته می‌شود. مواد لازم: ماهی سفید بزرگ ۱ عدد سبزی‌های معطر: نعناع، خنش (خالواش)، چوچاق یک دسته رب انار ۲ قاشق غذاخوری مغزگردو ۲۰۰ گرم نمک و فلفل و گلپر به اندازه کافی

مالابیج یا مالاتا یا مالاتای ترش و یا ماهی فیویج غذای خوشمزه و متفاوت گیلانی است. مالا در زمان محلی به معنی ماهی است و همان طور که از نامش پیداست نوعی ماهی کبابی شکم پر لذیذ است. می‌گویند اصل این غذا به شهر رودسر گیلان می‌رسد.

ماهی مورد استفاده در مالابیج، ماهی سفید است که از مرغوب ترین ماهی‌های شمال ایران محسوب می‌شود. اما در صورت نبود ماهی سفید از ماهی‌های دیگر دریای خزر هم استفاده می‌شود. دقت داشته باشید ماهی حتماً تازه باشد تا طعم مطبوع‌تری را نصیب شما کند.

داخل شکم ماهی که خالی شده با مایه‌ای از مغز گردو، سبزی‌های محلی گیلکی (نعناع، خلواش، چوچاق، گشنیز) و رب انار و گلپر پر می‌کنند.

اگر روی ماهی در حال کباب شدن کمی آب نارنج بریزید، طعم ترش نارنج جذب ماهی می‌شود و آن را لذیذ تر می‌کند.

ماهی سفید را پس از کباب شدن، با سس مخصوص انار آغوز (انار و گردو) و برنج کته میل می‌کنند. کال باقلا، تر سیر محلی، ترب محلی، اشپل ماهی و ماست از جمله مخلفات کنار این پلو ماهی خوشمزه است.

بعضی از اهالی گیلان این ماهی را سرد میل می‌کنند اما بعضی دیگر آن را به صورت گرم و داغ سرو می‌کنند.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: