بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

کباب ترش

کباب ترش

دستور پخت کباب ترش

مواد لازم کباب ترش برای 4 نفر: گوشت گوسفند يا گوساله 500 گرم گردوي چرخ شده 100 گرم رب انار 3 قاشق غذاخوری پياز 1 عدد سیر 2 حبه روغن زیتون یا مایع 1/2 لیوان جعفری.گشنیز.مرزه.ترخون 3 قاشق خرد شده نمك و فلفل به مقدار لازم

کباب ترش از آن غذاهای پر طرفدار است که نه تنها گیلکی‌ها بلکه مردم خطه دیگر کشور هم به آن ارادت دارند. این غذا معجون فوق العاده ای از گوشت گوساله تازه، رب انار ترش و یا رب نارنج و مغز گردو ساییده شده است.

کباب ترش در شهرهای مختلف به صورت‌های گوناگون پخته می‌شود و سبزی‌های متفاوتی که برای آن به کار برده می‌شود، طعم‌های مختلفی به آن می‌دهد. چوچاق از سبزی‌های مورد استفاده گیلانی هاست که در کباب ترش نیز استفاده می‌شود. اما در صورت نبود آن می‌توان از نعنا و جعفری و گشنیز هم استفاده کرد. در ضمن هر چه فلفل این کباب زیاد تر باشه، طعم بهتری دارد.

کباب ترش در میان گیلانی‌ها همراه با برنج کته زعفرانی سرو می‌شود و می‌توان در وعده‌های نهار و شام آن را میل کرد. راستی گوجه کبابی را هم در کنار کباب آماده کنید، تا غذا حسابی به شما بچسبد.

مخلفات کباب ترش می‌تواند خوردنی‌های خوشمزه گیلانی باشد. زیتون پرورده، سیر ترشی، دوغ، اشپل ماهی به صورت شور، باقلا، ماست موسیر و کره محلی می‌تواند در کنار این غذا صرف شود.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: