بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

پلو اسفندی

پلو اسفندی

دستور پخت پلو اسفندی
گوشت گوسفند (با استخوان) 400 گرم پیاز 1 عدد زردچوبه 1 قاشق چای خوری عدس یک دوم پیمانه لوبیا سفید یک دوم پیمانه نخود یک دوم پیمانه ماش یک دوم پیمانه ادویه پلویی جنوب به مقدار لازم میخک (پودرشده) یک هشتم قاشق چای خوری پیازداغ 1 پیمانه برنج 5 پیمانه جو یک دوم پیمانه گندم یک دوم پیمانه فلفل سیاه (پودرشده) و نمک به مقدار لازم کره 2/ پیمانه روغن کرمانشاهی به مقدار لازم

در قابلمه ای مناسب، گوشت را به همراه پیاز و کمی زردچوبه می پزیم. حبوباتِ خیس شده را نیز به طور جداگانه در قابلمه ای ریخته و بر روی حرارت قرار می دهیم تا بپزند.
پس از پختِ گوشت، آن را از قابلمه خارج می کنیم. ادویه پلویی جنوب، میخک و پیازداغ را به قابلمه می افزاییم. آبِ روی برنج خیس شده را خالی کرده و در قابلمه می ریزیم؛
پس از چند جوش، حبوبات پخته شده و غلات خیس شده را به قابلمه اضافه می کنیم. نمک و فلفل را نیز به آن اضافه کرده، درِ قابلمه را می بندیم تا برنج و غلات کاملاً پخته و آبِ آن تبخیر شود.
سپس گوشت را وسط مخلوط پلو می گذاریم، درِ ظرف را گذاشته و حرارت را زیاد می کنیم تا بخار برنج بلند شود.
کره را با سه قاشق سوپ خوری روغن کرمانشاهی روی حرارت ملایم قرار می دهیم تا داغ شود. زمانی که بخار برنج بلند شد، روی آن ریخته، درِ ظرف را می گذاریم و حرارت را ملایم می نماییم تا برنج به مدت 45 دقیقه دم بکشد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: