بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

آش قلیه (قلیه له آش)

آش قلیه (قلیه له آش)

دستور پخت آش قلیه (قلیه له آش)
مواد لازم : گوشت چرخ کرده یا گوشت قیمه ای 250 گرم عدس 300 گرم لوبیای سفید 100 گرم لوبیا چیتی 50 گرم نخود 50 گرم ( استفاده از نخود اختیاری است) رشته آشی 900 گرم پیاز داغ 3 قاشق غذاخوری کشک و ماست به مقدار لازم نمک- زردچوبه- فلفل سیاه- فلفل قرمز - جوز هندی به مقدار لازم

ابتدا حبوبات را می پزیم. گوشت چرخ شده را با پیاز داغ , تفت می دهیم و ادویه ها را به آن اضافه کرده و بعد حبوبات پخته شده را به گوشت چرخی اضافه می کنیم و می گذاریم جا بیفتد. مقدار کمی باید آب داشته باشد.
رشته ها را به طریق پختن ماکارونی می پزیم یعنی آب را جوش آورده کمی نمک و روغن داخل آب ریخته و سپس رشته ها را می ریزم تا بپزد تقریبا حدود 15 دقیقه زمان برای پخت رشته کافیست, سپس در آبکش می ریزیم.
در ظرف گودی رشته ها را می ریزیم و ماست و کشک را که قبلا مخلوط کرده و خوب هم زدیم را به آن اضافه می کنیم. همینطور مقداری نعنا داغ روی رشته ها می ریزیم و بخوبی رشته ها را به ماست و کشک و نعنا داغ آغشته می کنیم. سپس در ظرفی ابتدا مقداری از مایه ی گوشتی ( قلیه ) را ریخته و بعد رشته ها را روی آن می ریزیم و روی رشته ها دوباره قلیه باقی مانده را می ریزیم و آنرا با کشک و سیرداغ و نعنا داغ تزیین می کنیم.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: