بزودی!

قبلا عضو ایران پلنر بوده ام!

به ما بپیوندید!

بازیابی کلمه عبور

بروز خطا

نام کاربری یا کلمه عبور اشتباه می باشد.

خوش آمدی!

از اینکه به خانواده بزرگ ایران پلنر پیوستید خوشحالیم!

عضویت شما با موفقیت صورت پذیرفت.

ایمیل فعال سازی به ارسال شد.

بروز مشکل

اطلاعات وارد شده را مجددا بررسی نمایید.

قروتو (آب کشک بجنوردی)

قروتو (آب کشک بجنوردی)

دستور پخت قروتو (آب کشک بجنوردی)
مواد لازم: پیاز متوسط 1 عدد کشک 250 گرم ماست 250 گرم مغز گردوی خرد شده 50 گرم سبزی خردشده ( تره، جعفری و ترخون) 100 گرم روغن حیوانی یا کره 50 گرم نعنا خشک 1 قاشق غذاخوری شیرین بیان 1 قاشق غذاخوری نمک و زردچوبه به مقدار لازم

ابتدا ماست را خوب هم می زنیم تا کمی شل شود (اگر ماست ترش باشد، بهتر است). کشک را به ماست اضافه کرده و هم می زنیم تا مخلوط و یک دست شود. سپس دو و نیم لیوان آب به آن اضافه می کنیم تا ماست و کشک به صورت مایع غلیظی در آید.

روغن یا کره را در قابلمه ای می ریزیم و پیاز را خرد کرده و سرخ می کنیم. وقتی پیاز طلایی شد، نعنا خشک و زردچوبه را به آن اضافه میکنیم و هم می زنیم. سپس سبزی خرد شده را به آن اضافه می کنیم و خیلی کم تفت می دهیم.

بعد مغز گردو، شیرین بیان و نمک را می ریزیم. در انتها مخلوط ماست و کشک را به آن اضافه کرده و مرتب هم می زنیم. چون این غذا، ماست دارد باید دائما هم بزنیم تا به جوش آید و اگر هم نزنیم ماست اصطلاحا می بُرد.

بعد از اولین جوش، می گذاریم مدت 10 دقیقه به خاطر کشک، غذا بجوشد. حال قروتو آماده ی خوردن است.قروتو را مثل آبگوشت با نان ترید شده می خورند که بسیار خوشمزه است. به صورت سوپ هم میتوان آن را خورد.

تجربه یا سوالات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
نمایش نظرات: